Новини

У семи закладах Волині можна отримати медичну допомогу при інсульті

Медицина, Новини
104 переглядів

Інсульт – це небезпечне серцево-судинне захворювання, порушення мозкового кровообігу, яке вимагає невідкладної діагностики та лікування. Зростання кількості інсультів – проблема у всьому світі, проте в Україні вона посилюється воєнними діями. Медична допомога при гострому мозковому інсульті є одним із пріоритетних напрямків Програми медичних гарантій та повністю оплачується державою, зазначається у  пресрелізі НСЗУ

На Волині відповідні договори з НСЗУ мають сім медичних закладів, які від початку року надали допомогу майже 900 пацієнтам з діагнозом інсульт. Два з них у Луцьку, решта – у Ковелі, Володимирі, Ратному, Нововолинську та Любомлі.

«Пацієнт, у якого діагностовано інсульт, може  отримати безплатно лікування та реабілітацію у медичному закладі, який має пакет за напрямком “Медична допомога при гострому мозковому інсульті в стаціонарних умовах”, а також укладений договір із Національною службою здоров’я України. Не важливо чи пацієнта привезла “швидка”, чи це самозвернення. Основні ознаки інсульту – порушення мовлення, зокрема труднощі при спробі розмовляти, асиметрія обличчя, слабкість або оніміння у кінцівках, неможливість або обмежена можливість рухати тією чи іншою кінцівкою, іноді може бути інтенсивний головний біль та сплутаність свідомості. Якщо ви помітили один із цих симптомів у себе чи людини, яка перебуває поруч, негайно викликайте “швидку”, адже бригади екстреної допомоги знають і вміють працювати з такими невідкладними випадками і доправлять пацієнта у медзаклад, який має договір із НСЗУ і надає безоплатно допомогу при гострому мозковому інсульті», – розповідає директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Тетяна Кудик.

НСЗУ оплачує лікарням за кожного пацієнта від 15,6 до 131,5 тисячі гривень, залежно від складності випадку, покриваючи такі послуги:

первинний огляд невропатологом/нейрохіругом; невідкладна нейровізуалізація (КТ чи МРТ) не пізніше 60 хвилин після потрапляння до лікарні; проведення необхідних лабораторних та інструментальних досліджень у режимі 24/7; системна тромболітична терапія (при ішемічному інсульті); за необхідності – проведення або термінове транспортування пацієнтів до лікарні, в якій можуть проводити ендоваскулярні нейроінтервенційні втручання або нейрохірургічні втручання; проведення седації, анестезії та знеболення на всіх етапах діагностики та лікування;динамічне спостереження за функцією ковтання; консультації інших лікарів при потребі, консультація логопеда або терапевта мови та мовлення у перші 72 годин після госпіталізації; цілодобове лікарське спостереження та медсестринський догляд; надання медичної допомоги в умовах палати/відділення інтенсивної терапії; забезпечення ліками, зокрема, для тромболітичної терапії;  надання реабілітаційної допомоги протягом гострого реабілітаційного періоду та направлення на подальшу реабілітацію; харчування.

Знайти найближчий заклад, законтрактований за пакетом з допомоги при інсульті, можна на дашборді НСЗУ на карті місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг – оберіть область (Волинська) та групу послуг («5 Медична допомога при гострому мозковому інсульті»). Або телефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже потрібний медзаклад.

Більше про безоплатні медичні послуги – в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням: https://cutt.ly/Nw5buw0b.

Коментарі
Теги: інсульт, Волинь, допомога, профілактика
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up