Новини

У страсний тиждень кожен день Великий

Лайфстайл, Новини
72 переглядів

 

Кожен день Страсного тижня називається Великим. У храмах проходять особливі служби – найбільш урочисті у всьому церковному році. У ці сім днів не святкують дні святих, не поминають померлих, не проводять вінчання і хрещення – всі обряди присвячені підготовці до Христового Воскресіння.

Піст на Страсному тижні є найсуворішим. Обмеження в харчуванні покликані тільки допомогти віруючим напередодні Великодня зосередитися не на фізичному, а на духовному, і не є самоціллю. Віруючі намагаються приділяти увагу молитві, а не розвагам та метушні, більше допомагати ближнім.

Особливі прикмети і звичаї на Страсному тижні пов’язані з Чистим четвергом. Згідно з прикметами, у якщо людина хоче бути здоровою протягом року, їй необхідно скупатися до сходу сонця. Також цією водою можна змити всі гріхи, які накопичилися за рік. Згідно з повір’ям, людина, яка робить генеральне прибирання в будинку в цей день, отримує від бога дар знайти давно загублені речі.

У цей день слід перерахувати всі гроші на три рази, щоб весь рік “водилися” гроші. Слід усім у родині взяти по жменьці солі і зсипати в один пакет. Цю сіль прибирають і зберігають, і називається вона “четвергова сіль”, тобто сіль Великого Четверга. Нею ви зможете лікувати себе, а також рідних і близьких. З цієї солі роблять обереги для сім’ї, худоби, городу, будинку.

Коментарі
Теги: звичаї, прикмети, Страсний тиждень
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up