Новини

У Сусвалі не можуть поділити церкву

Архів
14 переглядів

   Уже місяць в селі Сусваль Оваднівської ОТГ точаться чвари навколо церкви Різдва Пресвятої Богородиці. Більшість місцевих жителів проголосували за перехід храму з УПЦ МП до ПЦУ на зборах, які відбулись ще 3 березня. Утім настоятель храму отець Богдан та прихожани, що виступають проти переходу, називають цей процес «юридичним безчинством» та не збираються поступатись.

   Перше голосування серед прихожан храму відбулось 24 лютого, але про ці збори, як стверджують місцеві жителі, не було попередньо оголошено та й голосували не за перехід до ПЦУ, а навпаки, за те, щоб залишитись в УПЦ. Тоді таке рішення підтримали 40 вірян, а проти виступили 9. Уже за декілька днів відбулись підготовчі збори щодо переходу громади села Сусваль до Володимир-Волинської єпархії ПЦУ, де абсолютна більшість жителів підтримали перехід. Підтвердилось це рішення на остаточних зборах 3 березня.

   Вже наступного дня єпископ Матфей зустрівся з представниками Різдва-Богородичної громади села Сусваль районного благочиння у приміщенні єпархіального управління. Під час зустрічі було написано прохання на ім’я Преосвященного єпископа Матфея, щоб прийняти їх у клір Володимир-Волинської єпархії Православної Церкви України. Архієрей задовольнив їх прохання.

«Згідно церковного статуту УПЦ подібні питання можуть вирішуватись виключно на парафіяльних зборах. А парафіянами є ті, хто регулярно відвідує храм та є в послуху настоятеля. Саме вони мають право вирішувати з благословення настоятеля церковні питання. Наші прихожани висловили свою думку на зборах 24 лютого, а далі почались справжні безчинства, в ході яких долю церкви вирішували люди, які не лише не ходять до церкви, а і є протестантами», – зазначає настоятель храму отець Богдан.

На минулих вихідних на церковному подвір’ї вирували справжні пристрасті, що закінчились шарпаниною та викликом карет швидкої допомоги. Селяни зібрались біля храму, аби вияснити, яка ж доля чекатиме на релігійну громаду і кому вона підпорядковуватиметься. Адже не зважаючи на рішення більшості настоятель відмовився віддати ключі від храму.

Окрім місцевих прихожан, до церкви поз’їжджалось чимало нетутешніх вірян, котрі підтримують УПЦ. Та на територію храму їх не впустили, через що і виникла штовханина. Наступного дня таки відбулось недільне богослужіння у храмі, яке проводили священнослужителі УПЦ.

«Рейдерською атакою» називає такі дії прихильників УПЦ єпископ Володимир-Волинський та Турійський  Матфей. На його думку, порядок та спокій жителів мають забезпечити правоохоронні органи. В той же час священнослужитель храму отець Богдан разом зі своїми прихильниками переконані, що правда за ними, тому надіються, що конфлікт розв’яжеться на їхню користь.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up