Понад місяць минув, як завершився навчальний рік у слухачів університету третього віку, та, незважаючи на канікули, пенсіонерів знову, ніби магнітом тягне у терцентр.
Не зачиняються двері у відділенні соціальної адаптації, де працюють соціальні педагоги Оксна Бистричан і Мар’яна Новосад – сюди приходять їхні поважні підопічні, проводяться виставки, творчі заходи, просто зустрічі за чашкою кави чи чаю. Зголосилася тут провести майстер-клас із валяння губкового мила знана у місті майстриня Поліна Гусюк. Запросила друзів, колег по навчанню на тутешньому факультеті журналістики.
Поліна не так давно зайнялася цим народним промислом. «Гуляючи» Інтернетом, випадково натрапила на інформацію про фелтінг – виготовлення різних речей валянням вовни. Перебуваючи у гостях у родичів у Росії, купила різнокольорову вовну. Технологія валяння вимагає тривалого часу, натхнення і чималих затрат, адже кілограм вовни коштує 900-1000 гривень.
Майстриня розповідає, що занурившись у спеціальну літературу і випробувавши себе на інтернетних майстер-класах, почувалася щоразу впевненіше у цьому клопіткому виді мистецтва. Серед її виробів – сумки, до речі, досить елегантні, модні клатчі, шапки, шарфи, як легкі, ажурні, так і тепліспідниці, прикраси до суконь, кофтинок, квіти, перстні, намисто.
Для нас на майстер-клас вона принесла заготовки – барвисту вовну, спеціальні голки-наколки, мильний аерозоль. Слухачі ж взяли з собою по шматку мила. Відриваючи шматочки вовни, ми розтягали її дрібні ворсинки, голками втискували шерсть у мило, валяли мокрими руками. Фантазували, додаючи вовни різних кольорів, щоб виходили оригінальні узори – із сердечками, квітами, химерними деревами , або посновані павутиною.
Цікавий процес роботи заінтригував і працівниць терцентру, які також долучилися до валяння. І в результаті – у кожної в руках своє губкове мило чи мильна губка – це вже як хто назве. Дякуємо пані Поліні за корисне навчання.
Антоніна СОЛОДУХА.