На головну Новини У ветеринарній клініці «Zayko» оселився єнот-полоскун

У ветеринарній клініці «Zayko» оселився єнот-полоскун

250

Уже другий тиждень відвідувачів «Zayko» радісно зустрічають у клініці не лише ветеринари, а і новий мешканець – єнот-полоскун Умка. Він переїхав сюди разом із іншими товаришами по нещастю – двома кроликами та морською свинкою, з виставки «вухастих та пухнастих», котра нещодавно побувала у нашому місті.

Півторарічна самиця єнота уже встигла звикнути до нового помешкання і жваво пересувається просторою кліткою, яку буквально за два дні змайстрував для неї Віталій Ковальчук, котрий уже не раз виручав захисників тварин, зокрема, виготовляв «котобудинки» для чотирилапих безхатченків.

- реклама -

За своє коротке життя тварині, котра народилась у неволі від таких же «виставкових» єнотів, довелось пережити чимало – постійні переїзди у тісних коробках, недбалий догляд, численні контакти з відвідувачами виставки, спалахи їхніх фотоапаратів та цькування з боку інших тварин. На думку ветеринарки Альони Чеснович, подібні виставки потрібно взагалі заборонити, адже це справжнє знущання над тваринами.

«На цю виставку я пішла зі своїм синочком в очікуванні позитивних емоцій, але коли побачила в якому стресі перебувають деякі тварини, відразу зрозуміла, що хочу забрати звідти найбільш заляканого єнота. Мені вдалось домовитись з працівниками і викупити у них тварину, хоча, якби мала можливість, то викупила б звідти геть усіх. Та поки пощастило лише Умці, яка однозначно отримала кращий шанс на життя, потрапивши до нашої клініки. А щоб вона не сумувала, то з часом знайдемо їй пару», – розповідає власниця ветеринарної клініки Альона Чеснович.

Невдовзі після того, як Альона Чеснович викупила єнота, знайомі їй повідомили, що працівники виставки, яка саме готувалась до переїзду, планують викинути у полі кількох хворих тварин – двох кроликів та морську свинку. Власниця клініки забрала і їх до себе. Поки що тварини проходять лікування, а коли одужають, то їх передадуть у «живий куточок» Центру позашкільної освіти, каже власниця клініки.

Тепер Володимир-Волинська ветклініка, мабуть, єдина в Україні, де мешкає єнот. Про схожий прецедент Альона Чеснович колись читала в інтернеті, а саме про клініку в Єкатиринбурзі, у котрій теж є такий лісовий мешканець. Досі у «Zayko»  мешкав лише один талісман – криса Пуфік, а тепер уже є власний міні-зоопарк. Та справжнім «антистресом» для клієнтів та працівників клініки стала грайлива Умка, яку тут жартома називають новим штатним працівником на посаді зоопсихолога.

Особливо радісно на єнота реагують діти, які приносять разом із батьками до клініки своїх хворих домашніх улюбленців. Відволіктись від негативних емоцій допомагає спілкування з цим кумедним звірятком. Неймовірний захват у дітей викликає, коли Умка бере з їхніх рук яблучка, моркву та капусту, якими вона так любить ласувати.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

8 + пять =