Мрію про відкриття у нашому місті клініки для тварин європейського зразка  ветеринар Альона Чеснович виношувала вже давно. У цій професії, яку вважає своїм покликанням, вона вже понад 10 років. Каже, що навіть не уявляє себе в якійсь іншій сфері, адже змалку знала, що стане саме ветеринаром. Таким чином втілила нереалізовану мрію батька, котрий теж хотів обрати таку професію, але пішов служити до війська, аби не переривати родинну військову династію.

– Любов до тварин передалась мені від батька. У нього при військовій частині була кінологічна служба, де я фактично виросла, допомагаючи доглядати песиків, – розповідає Альона. – Відтак, після закінчення школи питання вибору професії переді не стояло – вступила спочатку до технікуму ветеринарної медицини, де після перемоги у предметній олімпіаді поза конкурсом була зарахована до ветеринарної академії.

- реклама -

  Ще під час навчання у технікумі Альона лікувала свійських тварин при військовій частині, а з 2009 до 2018 року працювала головним ветеринаром на Володимир-Волинській птахофабриці, проте не забувала і про інших дрібних тварин, яких приймала просто в себе на дому. Під час відпустки по догляду за дитиною, коли клієнтів стало настільки багато, що ворота дому не зачинялись ні вдень, ні вночі, зрозуміла, що пора відкривати власну клініку з відповідними умовами.

– Найдовше шукали приміщення, яке б повністю підходило за всіма вимогами. Таким виявилось приміщення колишнього супермаркету «Щедрик», де була можливість облаштувати інтер’єр за американським проектом «open space», коли в одному відкритому просторі без стін і перегородок знаходяться усі функціональні зони – ветаптека, столи для огляду, УЗД-діагностика, місце для відпочинку та хірургічний бокс і стаціонар, – розповідає власниця клініки.

За приклад Альона Чеснович брала кращі зразки європейських клінік, адже свого часу проходила практику у найбільшому ветеринарному університеті, що у бельгійському місті Гент. Тож на власні очі бачила, як та в яких умовах там лікують тварин.

Поки що у  клініці працює один ветеринар, адміністратор та грумер. На час літніх канікул у закладі проходять практику студенти, котрі вивчають ветеринарію. Надають тут увесь спектр послуг – від превентивних заходів до швидкої реанімації та реабілітації. Окрім здоров’я тварин, тут подбають і про їхній зовнішній вигляд, адже професійний грумер зробить гарну та стильну стрижку собачці чи котику. Також у клініці одразу можна придбати необхідні ліки, корм та аксесуари для догляду.

У ветеринарній аптеці, яка працює на базі клініки, представлені лише сертифіковані та перевірені на власному досвіді препарати, запевняє Альона Чеснович. Працює власниця клініки без посередників, замовляючи ліки одразу у виробників, тому ціни на багато позицій значно нижчі, ніж у конкурентів. У продажу тут є і інноваційна річ на ринку ветеринарії – антистресові фумігатори для тварин, які вмикаються в розетку електроживлення і виділяють відповідні феромони щастя, заспокоюючи агресивних тварин. Особливо такі фумігатори допомагають, коли тварину треба оглянути чи підстригти.

Місяць тому Держпродспоживслужба видала клініці «Zayko» відповідну ліцензію на надання ветеринарних послуг. Невдовзі сюди  привезуть довгоочікуване обладнання – біохіманалізатор, ультразвукову стоматологію та ультразвуковий сканер. Окрім цього, очікують на клітки для стаціонару, де будуть стабілізувати тварин у особливо складних випадках. Біля таких лікар перебуватиме в клініці цілодобово. У найближчих планах – придбання рентгенапарату, на який також потрібна відповідна ліцензія.

 

   Найчастіше до клініки приводять собак, котів, хом’ячків, папуг, шиншил та морських свинок. Та не відмовляють у допомозі і  свійським тваринам, до яких, як правило, лікар виїжджає на виклик. Приносять до клініки на розтин і загиблих курей, для того щоб встановити причину хвороби і запобігти загибелі решти птиці. Клініка працює щодня без вихідних з 9.00 до 20.00. Якщо одночасно на прийом приходять декілька клієнтів, то першочергово приймають найбільш важких, адже в деяких випадках порятунок тварини йде на хвилини.

Власникам тварин лікарка радить привозити своїх улюбленців безпосередньо у клініку, де є все необхідне обладнання та інструменти. Тим паче, що це буде швидше та дешевше, аніж виклик додому. Середня вартість прийому у ветеринарному закладі коштує 60-80 гривень, плюс вартість ліків, які призначає лікар, у складних випадках вартість прийому 120 гривень. Стрижки від професійного грумера  – 250 гривень.

У своїй роботі Альона Чеснович керується головним правилом – знаходити причину хвороби та встановити точний діагноз, щоб призначити правильне лікування. А не просто заліковувати симптоми, чим, на жаль, грішать деякі її колеги, після котрих інколи доводиться рятувати тварин.

– Навіть якщо я щось не знаю, то не соромлюсь порадитись з кваліфікованими колегами, зазирнути у довідник і головне – прагну не зашкодити, тому кілька разів добре подумаю перш ніж призначити лікування. Складність у тому, що тварина сама не скаже, що її турбує, а відтак її потрібно дуже добре оглянути і розпитати про особливості догляду у власника. Тому той, хто шукає, обов’язково знайде причину, – зазначає лікарка.

Попри величезний багаж знань та практичного досвіду, ветеринар не припиняє вчитись і розвиватись, постійно беручи участь у різноманітних семінарах, виставках та тренінгах. Адже лікар повинен підтримувати свою кваліфікацію, щоб не відставати від сучасних технологій, каже пані Альона.

Власниця клініки запевняє, що не має улюблених тварин, тому однаково може заплакати через втрату кота і хом’ячка, адже у деяких випадках чотирилапих улюбленців врятувати не вдається. Проте бореться завжди до останнього. «Мабуть тому я і маю чималу клієнтську базу, котрі ходять лише до мене», – каже ветеринарка.

Удома Альона Чеснович має власних постійних пацієнтів – котика Бусінку і песика Фантю. Останнього лікарці принесли волонтери у важкому стані для того, щоб усипити та припинити страждання тварини. Після того, як поставила песика на ноги, його мали віддати у добрі руки та він дивився на свою рятівницю такими очима, що Альона вирішила залишити його.

У день відкриття клініки «Zayko» на клієнтів та їхніх дітей чекає чимало приємних сюрпризів, конкурсів та забав. Зокрема, будуть розігруватись картки знижок.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

три × 4 =