Новини

У Вічність відійшов Леонід Омелян

Архів
54 переглядів

У вівторок,  21 березня, на 60-ому році життя несподівано для нас усіх відійшов у Вічність художник і вчитель Леонід Володимирович Омельян.

Напередодні він зайшов до міського культурно-мистецького центру, неквапливо оглянув експозиції виставок і, хто б міг подумати, що так уже назавжди прощався з нами усіма…

Протягом багатьох років Леонід Володимирович навчав дітей  образотворчого мистецтва у школі-інтернаті для дітей-сиріт. У кінці 80-х років минулого століття, коли нашій художній школі було сутужно з фаховими викладачами, він прийшов до нас на поміч, адже мав за плечима Косівський технікум художніх народних промислів.

«Чесний, принциповий, ерудований, дуже дисциплінований викладач, уміє швидко налагодити взаємозв’язок з кожним учнем та організувати клас на виконання творчого завдання», – ці стислі й водночас вагомі слова із його службової характеристики, що зберігається у шкільному архіві.

Він жив із генетичною вірою у здатність мистецтва зробити цей світ кращим, був людиною щирої душі та глибокого патріотичного духу. Йому було важко, коли бачив несправедливість у будь-яких її проявах. У період тоталітарної системи завжди шукав альтернативу ідеології, що нав’язувалася.

В останні роки Леонід працював художником на шахті «Бужанська». Але ніколи не полишав творчого середовища нашого міста, відвідував виставки, радився і радив, просто був поруч як інтелігент і друг.

Він є прикладом вірності тій місії, з якою прийшов у цей світ. Здається, і зараз він ступає за світлом, утверджуючи чистоту, цілісність мистецьку і життєву.    Вічна йому пам’ять. Царство Небесне.

   Адам МИХАЛИК,

директор дитячої художньої школи.

 

Коментарі
Теги: Леонід Омелян, смерть, художник
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up