На головну Новини У військовому містечку труять собак: зоозахисники б’ють на сполох

У військовому містечку труять собак: зоозахисники б’ють на сполох

268

   «Уже немає сил із цим боротись!», – у відчаї вигукнула відома у Володимирі зоозахисниця Наталія Волошина, щойно переступивши поріг редакції. Жінка тремтячими руками показує на телефоні відео, де ветеринарка Альона Чеснович бореться за життя безпритульного пса Бобика, котрий потрапив на гачок догхантерів. На жаль, тварину врятувати не вдалось. Пес став черговою жертвою невідомих осіб, котрі протягом останніх тижнів розкидають отруту по місту, зокрема у районі військового містечка №2.

- реклама -

   Це вже п’ятий випадок отруєння собак у місті за останніх два тижні, розповідає пані Наталія. Першу жертву – руду собачку Юту, улюбленицю одного з дворів, що на вулиці Поліської Січі, вдалось врятували, адже самі мешканці помітили, що з твариною щось негаразд і швидко зреагували, доставивши її до ветеринара. Цього ж дня поблизу залізничного вокзалу отруївся іще один безпритульний пес, якого не встигли врятувати. Смертельною дозою отрути виявилась і для домашньої собачки, що отруїлась у дворі будинку біля Укрпошти. Четверту жертву отруєння – собачку з військового містечка, волонтерам вдалось врятувати.

   Бобик мешкав у тому ж дворі, що і перша жертва отруєнь Юта. Був стерилізованим, носив ошийник, мав добру вдачу та довіряв людям, котрі його підгодовували. Поки його подруга Юта поправляє здоров’я на перетримці у волонтерки, з нетерпінням чекав на її повернення. Та не дочекався… Його знайшли у дворі, коли він уже корчився у муках. І хоч Бобика швидко доставили до клініки, де йому почали робити переливання, доза отрути виявилась надто великою.

   Постраждала від отрути у військовому містечку і кішечка, котра недавно привела кошенят. Осиротілих  малят забрала до себе додому Наталія Волошина, адже вони ще надто малі, аби харчуватись самостійно, тож вигодовує їх із соски.

  «У нас вже ні сил, ні нервів, ні коштів не вистачає», – жаліється Наталія Волошина. Наразі проблема безпритульних тварин – головний біль виключно волонтерів-зоозахисників, котрі за власні кошти стерилізують собак та котів, годують їх, лікують, беруть до себе додому на перетримку. Займаються цим, бо не можуть покинути напризволяще беззахисних тварин. А тепер, коли на їхніх очах одна за одною помирають собаки, якими ще вони вчора опікувались, серце обливається кров’ю.

   На думку ветеринарів, усі тварини, що постраждали від токсичного отруєння, скуштували їжу, нашпиговану ізоніазидом – протитуберкульозними таблетками, котрі в аптеці продаються виключно за рецептом. Наталія Волошина припускає, що догхантери можуть бути з числа наркозалежних осіб, серед яких чимало хворих на туберкульоз.

   Такими же ліками труять собак і у Нововолинську, зазначає Наталія Волошина, котра дуже сподівається, що це не справа рук комунальників.  З відповідною заявою щодо жорстокого поводження із тваринами волонтери уже звернулись до правоохоронних органів. Зоозахисниця навіть готова заплатити винагороду тому, хто зможе надати якусь інформацію щодо осіб, котрі розкидають отруєну їжу, тож просить усіх, кому щось відомо, писати їй у приват, або ж звертатись у редакцію «Слова правди». Анонімність свідкам отруєння тварин гарантуємо.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

чотирнадцять − пять =