Новини

У Володимир-Волинському районі відкрили ще один новий садок

Архів
7 переглядів

На цю приємну подію з нетерпінням чекали усі мешканці села Зоря – деякі за той час поки будівля залишалась занедбаною,навіть встигли закінчити школу і привели за руку до новенького дитсадка вже своїх діточок.

Ще декілька років тому ця будівля стояла пусткою і глипала на світ чорними дірками незасклених вікон та облупленими боками стін, а вже вчора у новенькому як копійка дитсадку з гарним ремонтом, сучасними меблями та яскравим ігровим майданчиком дитсадку знову залунали дзвінкі голоси двох десятків дітлахів.

Збудований у 80-х роках минулого століття типовий дитсадок у селі Зоря пропрацював не більше п’яти років – із розвалом колгоспу почали занепадати і заклади соціальної сфери. Після закриття дошкільного навчального закладу у лівому крилі будівлі розмістилась сільська рада та бібліотека, а друга половина приміщення стояла пусткою і невдовзі залишилась без вікон, дверей, підлоги і подекуди без цегли. Лише за 20 років місцеві мешканці зрозуміли, що дитсадок селу конче необхідний, тож почали стукати в усі двері.

[parallax_row direction=”fixed” image=”958″][vc_empty_space height=”300px”]

Аби виготовити необхідні документи гроші збирали усім селом. Ремонт дитсадка мав коштувати понад півтора мільйона гривень.

[vc_empty_space height=”300px”]

Проектно-кошторисну документацію для капремонту приміщення замовив ще у 2009 році колишній сільський голова Олександр Мосорук. Тоді аби виготовити необхідні документи гроші збирали усім селом. На той час ремонт дитсадка мав коштувати понад півтора мільйона гривень.

Тодішній голова РДА Валентин Скуба вважав, що реалізувати цей проект нереально, адже тоді це була космічна сума, але крок за кроком садочок вдалось відремонтувати,

– пригадує депутат райради Павло Карпюк, який також був одним із ініціаторів відновлення дитсадка та постійно лобіював це питання у районній раді.

Починаючи з 2010 року крок за кроком почала здійснюватись мрія зорянців – у будівлі встановили вікна, відновили підлогу та провели інші необхідні ремонтні роботи. Активізувався процес у 2016 році – від вересня до грудня тривав косметичний ремонт приміщень, який виконував підприємець Володимир Полянський. Як зазначив голова Устилузької ОТГ Віктор Поліщук, Зорянська громада за минулий рік отримала із бюджетів різних рівнів майже п’ять своїх річних скарбниць. Усього на відновлення дитсадка, який розрахований на 25 дітей витрачено понад два з половиною мільйона гривень.

На свято відкриття дитсадка у Зорі завітало чимало гостей з подарунками – Устилузький міський голова Віктор Поліщук, депутати районної ради і водночас спонсори дитсадка Павло Карпюк, Ігор Антощак, Павло Пилипюк, помічник народного депутата Ігоря Гузя Віктор Хиць, директор підрядної організації ПП «Ліски» Володимир Полянський, керівник апарату Волинського регіонального об’єднання «Аграрна партія України» Ольга Бігун, директор Зорянської дев’ятирічки Микола Шевчук та завідуючі кількох ДНЗ Устилузької громади.

Обряд освячення провів керуючий єпархією єпископ Матфей. Він подякував усім, хто долучився до цієї хорошої справи та висловив сподівання, що тут діти ростимуть у любові та виховуватимуться справжніми патріотами. Окрім іграшок для маленьких вихованців дитсадка від благодійного фонду «Матері Божої неустанної помочі» привіз єпископ і подарунок для настоятеля місцевого храму отця Віталія – хрест із прикрасами, освячений Патріархом Філаретом.

[parallax_row direction=”fixed” image=”949″][vc_empty_space height=”300px”]

Поки у Зорі не було власного садочка, возили діток до Стенжарич та у Білин, а з 2013 року у частково відремонтованому приміщенні «Капітошки» відкрили невеличку групу із короткотривалим перебуванням.

[vc_empty_space height=”300px”]

З хвилюванням та слізьми радості на очах дякувала усім, хто докладав зусилля до відновлення садочка його завідувач Марія Антощак. Серед вихованців  «Капітошки» і її молодша донечка. Щодня добираючись на роботу до Стенжаричівського ДНЗ, де працювала вихователем, зажди мріяла про те, що одного дня садочок запрацює і в її рідному селі. Тож разом із батьками організували ініціативну групу, збирали підписи та писали листи в усі можливі інстанції. А поки у Зорі не було власного садочка, возили діток до Стенжарич та у Білин, а з 2013 року у частково відремонтованому приміщенні «Капітошки» відкрили невеличку групу із короткотривалим перебуванням.

Хвилювались цього дня і головні винуватці свята – для своїх гостей дітлахи підготували зворушливі вірші. А по завершенню офіційної частини з кульками у руках ринули до затишної ігрової кімнати, де на них вже чекали нові забавки та добрі вихователі.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Теги: відкриття, ДНЗ, Зоря, Капітошка, новий садок
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up