У Міжнародний жіночий день в районному будинку культури традиційно зібралося чимало людей, аби обрати володарку титулу «Княжна Володимира-2019», а також помилуватися яскравим і цікавим шоу, на яке перетворився конкурс вроди та грації, який у місті відбувався уже вдев’ятнадцяте. Переможницею стала одинадцятикласниця із ЗОШ №5 імені Анатолія Кориневського Ірина Гонтарук. Як відбувався конкурс, які враження залишив в учасниць та організаторів і чому Ірину охрестили «Княжною-інтелектуалкою» – читайте далі.

Дефіле «леді-босів», пристрасне танго і промови відомих жінок

- реклама -

Найдостойнішу претендентку на корону Княжни з-поміж десяти красунь обирало журі, до складу якого увійшли представники головних спонсорів та експерти зі сфери моделінгу. Суддями конкурсу стали представниця ПП «Універсам» Юлія Гайда, майстер спорту України з легкої атлетики Вадим Кравчук, представник «BRW Україна» Максим Клим’юк, директорка модельного агентства «MZM Models» з Луцька Марина Занюк, директорки дитячої модельної агенції «T Mini Models», блогерки та відеоблогерки зі Львова, сестри Світлана та Оксана Павлюк, режисерка народного аматорського театру-студії «Різнобарв’я» Лариса Половньова, багаторічна організаторка конкурсу «Княжна Володимира» Тамара Карпук та помічник нардепа Ігоря Гузя Борис Карпус. Крім того, глядачі теж мали нагоду проголосувати за свою фаворитку й обрати переможницю у номінації «Глядацькі симпатії Володимира».

Через те, що одна із суддів запізнювалася через поважні причини, початок свята довелося затримати на півгодини. Тим часом зал заповнювався тими, хто прийшов підтримати конкурсанток і просто насолодитися яскравим дійством.

Після динамічного дефіле-знайомства учасниці вийшли на сцену, аби розповісти про себе у конкурсі представлення. Деякі дівчата поєднали розповідь з демонстрацією своїх талантів – Ольга Коваленко розпочала виступ з ніжної мелодії, виконаної на флейті, Катерина Гребеник станцювала запальний народний танець, а Ірина Гонтарук побажала суперницям на сцені «сяяти, як діаманти», заспівавши фрагмент із пісні Ріанни.

Цього вечора учасницям довелося не раз перевтілюватися. То бути стриманими і впевненими у собі бізнес-леді, дефілюючи в одязі від магазину «Леді Бос» (власниця – Ганна Нестеряк). В образі «дівчини Бонда» танцювати пристрасне танго удесятьох з одним партнером – Сергієм Лященком. Передати безтурботний настрій пляжного відпочинку, демонструючи в’язані купальники бренду «Yustyna Pava» місцевої майстрині-дизайнерки Юлії Слюсарук. Стати королевами балу у вечірніх сукнях на фінальному дефіле…

   Особливим моментом вечора став конкурс, який відбувся в рамках «Княжни» уперше. На ньому дівчата демонстрували вміння переконливо і чітко виступати на сцені, виголошуючи промови відомих жінок, які змінили світ, – Малаkb Юзуфзай, Індіри Ганді, Аун Сан Су Джи, Емми Уотсон, Маргарет Тетчер, Матері Терези, Меланії Трамп та  Грейс Келлі. Ці промови торкалися важливих і гострих тем – безробіття, громадського активізму, доступності освіти, корупції, фемінізму та гендерної рівності. Озвучуючи думки цих громадських і культурних діячок, конкурсантки відкривали іще одну грань жіночності – не просто надихати на зміни, а й самим робити світ довкола кращим.

Виходи дівчат на сцену перемежовувалися виступами місцевих та приїжджих артистів – співаків Віталія Мигдаля, Ліни Ткачук, Олександра Чишія та Сергія Скулинця, танцюристів Ярослава Стояновича з «MJDS» та вихованок «T Mini Models», гімнасток Анастасії Марчук та Валерії Шуби та інших.

Суддям тим часом прийшлося несолодко, адже усі конкурсантки були достойними й отримали високі бали. Тому й у нарадчій кімнаті затрималися надовго, змусивши публіку почекати, а конкурсанток – понервувати. Та зрештою титули розподілили так: «Привабливістю Володимира» стала Ліліана Панасевич. «Усмішкою» –  Діана Патроняк. «Елегантністю» – Ірина Грабовська, «Грацією» – Крістіна Самчук, «Оригінальністю» – Адріана Петрук, «Фотогенічністю» – Катерина Гребеник», «Красномовністю» – Ірина Гонтарук, «Вишуканістю» – Ольга Карпук, «Артистичністю» – Аліна Ярмолюк. В інтернет-голосуванні перемогла Крістіна Самчук, а глядачі в залі найбільше голосів віддали за Ірину Гонтарук. Їхня оцінка співпала з оцінкою суддів – саме Ірині минулорічна переможниця Вікторія Жеребцова передала корону «Княжни Володимира». Головний приз – сертифікат на купівлю ювелірних виробів у магазині «Каштан» на суму 10 тисяч гривень – переможниці вручив голова журі, виконавчий директор Фонду Ігоря Гузя «Прибужжя» Борис Карпус.

фото Івана Дуди

Найскладніші і найприємніші моменти для організаторів та учасниць

Про них дівчата розповіли на прес-конференції наступного дня у хабі «Creative Studio». І конкурсантки, й організаторки раз-по-раз витирали сльози розчулення, адже за два місяці підготовки обидві сторони доклали чимало зусиль і терпіння, а тепер дякували одне одному за співпрацю. Учасниці зізналися, що найбільше хочуть відіспатися і досі не вірять, що усе вже позаду.

   Усі шестеро красунь, які прийшли на зустріч із журналістами, одностайно запевнили, що ні краплі не шкодують про те, що взяли участь у «Княжні», адже цей конкурс подарував незабутні емоції, збагатив новим досвідом і допоміг стати кращими версіями самих себе. А ще вчорашні суперниці щиро раділи за переможницю і називали її достойною корони, адже вона була найбільш зібраною. «Але після багатогодинних репетицій і самого конкурсу кожна із нас почувається княжною», – зізнаються дівчата.

– Ми йшли на конкурс, щоб самовдосконалюватися, отримати цікавий і корисні знання, досягати нових вершин і переборювати себе, – кажуть дівчата. Зауважують, що цього року «Княжна» дійсно вийшла на новий рівень. В цьому неабияк допомогли заняття поза репетиціями, які проводили для них експерти з різних сфер. Поради щодо здорового харчування, підбору білизни, макіяжу і догляду за собою дівчата застосовували, готуючись до конкурсу.

Найважче дівчатам було подолати страх, взяти себе в руки і спокійно вийти на сцену. «Стоїщ за кулісами, і все, що ти вивчила, десь вилетіло з голови через ті нерви. Але вмикається музика – і ноги самі йдуть туди, куди треба», – згадує Крістіна Самчук. А для новоспеченої Княжни найбільш стресовим був вихід у купальниках – ще ніколи, каже, не доводилося настільки відкриватися перед такою кількістю людей.

А найбільше прокайфували від дефіле у «ділових» образах від магазину «Леді Бос», на якому почувалися надзвичайно впевнено і комфортно, та від конкурсу ораторського мистецтва. Розповідають, що коли зранку передивилися відео з виступу, то були вражені, наскільки усе виглядало гармонійно і красиво. А ще – реакцією публіки: «Зазвичай люди знуджено слухають промови. А тут було помітно, що ловили кожне слово», – каже Аліна Ярмолюк.

Ідея цього конкурсу прийшла до організаторки «Княжни» Анастасії Азанової після перегляду фільму «Принцеса Монако». Вражена промовою Грейс Келлі, загорілася бажанням продемонструвати, як жінки з допомогою слів змінювали історію своєї країни чи й усього людства, долю певної групи людей. Підготувати дівчат до цього конкурсу запросили педагога, ведучу міських заходів і акторку театру «Різнобарв’я» Тетяну Дьоміну. Довго шукали тексти промов, а коли їх розподілили між учасницями, то ті не просто завчали їх, а самі обробляли, розставляли акценти.

   «У них було багато «домашнього завдання» – дізнатися про жінку-авторку промови, дослідити тему, про яку вона говорила, сформувати власну думку щодо цього, – розповідає Тетяна. – Проблемою було те, що більшість конкурсанток ніколи не виступали перед публікою, але кожна проробила величезну роботу і впоралася із цим завданням».

Так само добре попрацювали дівчата і над підготовкою танцю, розповідає  Анна Кондисюк. Їй як хореографу уже доводилося робити такі складні постановки. А от дівчатам, які не мають досвіду у танцях, танго вдесятьох з одним партнером давалося непросто, адже цей танець і удвох танцювати складно. “До того ж, елементи з використанням стільців навіть професійні танцівники вважають складними. Та наші дівчата з усім впоралися”, – тішить Анна.

Найважчим у підготовці «Княжни», зізнаються організатори, був пошук дівчат: спершу володимирчанки зголошувалися до участі в конкурсі неохоче, тож доводилося і самим звертатися до красунь в Інстаграмі і навіть на вулицях і запрошувати заповнити заявку. Та зрештою зібрали 19 анкет і навіть зуміли провести відбір, аби виокремити ту десятку, яка з найбільшим запалом взялася працювати над собою і готуватися до конкурсу.

   Наступного року «Княжна Володимира» відбудеться удвадцяте. А отже, на нас чекає ювілейне шоу, ще яскравіше і цікавіше, ніж цього року. Організатори обіцяють зберегти цьогорічні нововведення, які виявилися корисними і для конкурсу, і для його учасниць, а також додати щось новеньке. Секрети наразі не відкривають, але запрошують володимирчанок уже готуватися до «Княжни», не боятися виходити із зони комфорту і випробувати свої сили, як це зробили  учасниці «Княжни Володимира-2018».

Княжна-інтелектуалка

   Так охрестили переможницю конкурсу Ірину Гонтарук у соцмережах. Дівчина навчається в 11 класі ЗОШ № 5, вже багато років займається вокалом у зразковій вокальній студії «Лодомир». Але спів – не єдиний її талант. Ірина пише вірші і чудово їх декламує, займаючи призові місця на конкурсах читців. Також дівчина стала однією з авторів збірки легенд про історію Володимира «Оповідки старого міста».

У найближчих планах «Княжни Володимира-2019» – підготовка до ЗНО, адже за цей час, поки готувалася до конкурсу, пропустила чимало, треба надолужувати. Втім, Ірина не нервує і почувається впевненою і у своїх знаннях, і в своїх силах.

Що ж до майбутнього у моделінгу, то дівчина не відкидає такий варіант, хоча й свідома того, що через невисокий зріст навряд чи має великі перспективи у цій сфері, але до нового досвіду відкрита завжди. Тим паче, що отримала пропозицію співпраці від власниць модельного агентства Оксани та Світлани Павлюк зі Львова. Натомість точно планує розвиватися як співачка, а в університеті здобуватиме фах перекладача. Адже знання іноземних мов – це ще один ключ, який відкриває чимало дверей.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

одинадцять + 5 =