Новини

У Володимирі продовжується робота над доступністю міського простору

Володимирська, Громади, Лайфстайл, Новини
161 переглядів

 У Володимирській міській раді відбулось спільне засідання робочої групи  з питань доступності послуг об’єктів соціальної роботи у Володимир-Волинській міській територіальній громаді та комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури громади.  

На початку засідання його учасники вшанували хвилиною мовчання пам’ять члена робочої групи з питань доступності Сергія Лященка, який трагічно загинув у ДТП.

Потому перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук поділився  підсумками конференції з питань доступності послуг об’єктів соціальної роботи в громадах, яка нещодавно відбулась в Івано-Франківську в межах проєкту USAID ГОВЕРЛА спільно з ГО “Фундація “ПРОСТІР””.

Під час конференції Ярослав  Матвійчук презентував колегам з інших громад та міжнародним донорам результати дослідження проблемних об’єктів доступності Володимира, проведеного фахівцями Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». У місті п’ять установ визнані такими, що потребують поліпшення доступності: центр культурних послуг, культурно-мистецький центр, ліцей № 2, територіальний центр соціального обслуговування та ВЦФЗН «Спорт для всіх». Саме по цих об’єктах у межах проєкту, в якому бере участь наша громада, будуть проведені ті чи інші роботи або ж закупівлі задля поліпшення їхньої доступності.

Далі члени робочої групи погодили остаточний варіант соціального паспорта Володимир-Волинської міської територіальної громади, де нещодавно було виявлено і виправлено певні неточності. За словами очільниці відділу економічного розвитку, проєктної діяльності та інвестицій Оксани Виваль, дані соціального паспорта будуть надалі оновлювати та актуалізувати, адже наразі розроблений в межах проєкту “ГОВЕРЛА” паспорт містить інформацію на 1 січня 2023 року.

Визначились на засіданні із балансоутримувачем бізібудиночка, який передали нашій громаді міжнародні донори. Відтак розвиваючу іграшку передадуть для користування інклюзивно-ресурсному центру, який опікується дітьми з інвалідністю.

Далі приступили до розгляду питань порядку денного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю, які стосувалися доступності закладів освіти, зокрема учасника проєкту – ліцею №2. Управління з гуманітарних питань отримало доручення напрацювати у цьому місяці та підготувати бюджетні пропозиції щодо проведення необхідних робіт.

Як зазначив начальник управління містобудування, архітектури та комунальних ресурсів Андрій Трофимук, у травні очолюване ним управління планує організувати інформаційну кампанію для місцевих суб’єктів господарювання, аби роз’яснити їм актуальні вимоги Державних будівельних норм щодо інклюзивності  будівель та споруд, а саме якими мають бути пандуси, ширина вхідних дверей, поручні тощо. На жаль, поки що чимало закладів у місті не відповідають чинним вимогам.

Порушили на засіданні питання доступності міського басейну, де нині ведеться капітальний ремонт. “Важливо, щоб цей об’єкт був зручним для відвідування людьми з порушеннями опорно-рухового апарату, адже планується, що його відвідувачами будуть і військові, які проходитимуть тут реабілітацію”, – зауважив Ярослав Матвійчук.

Під час засідання йшлося також про питання поліпшення доступності стосовно паркування, зокрема відведення спеціальних місць на парковках для людей з інвалідністю. Окрім цього, говорили і про поліпшення доступності місць проживання людей з інвалідністю – встановлення спеціальних поручнів у під’їздах, де мешкають візочники, пониження в їхньому районі бордюр тощо.

Члени комітету порушували і інші проблеми доступності в місті, які потребують розв’язання. За результатами засідання будуть підготовлені відповідні доручення та звернення.

Коментарі
Теги: "Володимир, доступність соціальних послуг
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up