Розглянувши лист українського історика, кандидата історичних наук, уродженця м. Володимира Віталія Скальського, отриманий 12 липня 2024 року, про можливість перейменування вулиць та провулків у місті Володимирі, назви яких містять символіку російської імперської політики, на підставі абзацу 2 розділу VІІ “Заключні положення” Закону України “Про місцеві державні адміністрації”, Законів України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”, “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії”, відповідно до ст. 3 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій, затвердженого Постановою уряду від 24 жовтня 2012 року № 989, виконавчий комітет Володимирської міської ради оголошує початок проведення громадського обговорення щодо перейменування вулиць у місті Володимирі:
Рєпіна – на Адама Лєдуховського;
Академіка Корольова – на Повстанців 1931 року;
Кожедуба – на Василя Загоровського;
Георгія Проскури – на Піщаниця;
Провулок Івана Федорова – на Родини Вассерів;
Лаврентія Гоки – на Володимирська гірка.
Пропозиції (зауваження) громадськості письмово чи в усній формі, надіслані електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси, приймаються до 15 жовтня 2024 року начальником відділу містобудування та архітектури управління містобудування, архітектури та комунальних ресурсів виконавчого комітету міської ради Тарасом Кибою (вул. Устилузька. 17, другий поверх, телефон 080035129, електронна пошта umistobud@volodymyrrada.gov.uа). Анонімні пропозиції та зауваження не приймаються.
Для довідки.
Адам Лєдуховський – мешканець Володимира та приміського села Фалемичі, утримував за власний кошт школу, дитсадок та лікаря для мешканців села, вбитий радянською владою у 1939 році. Ймовірно, цукровий завод збудовано на конфіскованих у Лєдуховського землях.
Листопадове повстання 1830-1831років, в якому брали участь близько 150 мешканців Володимира у складі загону Луї Стецького.
Василь Загоровський (рік народження – 1580, за іншими даними – 1577) володимирський шляхтич, меценат, заповів чималі гроші для організації шпиталю у Володимирі, а також на переписування книг.
Піщаниця – давнє передмістя Володимира, розташоване орієнтовно на існуючій вулиці Георгія Проскури.
Абрам і Зельман Вассери – володимирські першодрукарі. Ця родина у 1894 році заснувала першу у Володимирі друкарню.
Історична назва вулиці Горка (у російськомовному написанні). У 1993 році вулиця була перейменована на честь єпископа Російської православної церкви. Україномовний варіант назви Гірка матиме подвійне прочитання залежно від місця наголосу і в одному варіанті міститеме негативні конотації. Тому пропонується уточнення назви прикметником “Володимирська”.
Інформація надана Віталієм Скальським