Новини

У Володимирі запроваджують роздільний збір сміття

Архів
46 переглядів

Зробити наше місто чистішим та охайнішим, на крок наблизивши його до Європи, має вже звична для європейців практика сортування сміття. Місяць  тому з ініціативою встановити у Володимирі-Волинському в якості експерименту контейнери для роздільного збору твердих побутових відходів звернулась до заступника міського голови Лариси Кулікової місцевий підприємець Галина Хорбаладзе. І ось цього тижня перші контейнери для збору пластику та скла встановили на чотирьох майданчиках біля житлових будинків на вулицях Луцькій, 103,101, Старицького, 3/1, 3/2,  Ніла Хасевича та Білобережній.    

Зі слів представника підприємця Георгія Хорбаладзе якоїсь особливої економічної вигоди з цієї справи не очікують, адже виготовили сміттєві контейнери на волонтерських засадах, зробивши тим самим подарунок місту та його мешканцям, яким невдовзі доведеться звикати до того, що відходи потрібно сортувати.

– Хочеться аби наше місто було ще чистішим та красивішим, а мешканці дбали про екологію та свідомо ставились до сортування сміття, – каже пан Георгій, який торік разом з дружиною Галиною відкрив у місті невеликий пункт зі збору твердих побутових відходів. Така ідея виникла у подружжя після відпочинку на одному із волинських озер, береги якого були просто всіяні порожніми пластиковими пляшками. Тож вирішили відкрити пункт зі збору ТПВ керуючись у першу чергу бажанням хоч трохи очистити навколишнє середовище від сміття, утім з часом справа переросла у бізнес, адже, виявляється,  на тому, що валяється під ногами, можна непогано заробити. У пункті ТВП зараз активно приймають від населення скло, пластик, папір та металобрухт, який потім відправляють на переробні заводи до Луцька та на Рівненщину.

Георгій Хорбаладзе розповідає, що їздив переймати досвід роздільного збору сміття до Луцька, де брав за приклад тамтешні контейнери і врешті розробив власний дизайн у кількох варіантах. Вартість одного такого контейнера близько двох тисяч гривень. До кожного з чотирьох майданчиків підходили індивідуально – виготовили контейнери найбільш зручних розмірів, які б в результаті не заважали техніці КП «Полігон». Відходи з нових смітників збиратимуть працівники  пункту зі збору ТВП для подальшого сортування  і відправки на переробні заводи.

Власники пункту зі збору ТПВ хочуть встановлювати у Володимирі контейнери і на папір та металобрухт, але поки не ризикують, адже в інших містах такі смітники регулярно спустошують нечисті на руку «ділки». Тож поки в якості експерименту збиратимуть скло та пластик, а якщо справа піде добре, то ставитимуть такі контейнери по всьому місту. Підприємець в майбутньому має намір відкрити власний завод з переробки пластику. Тому звертається до власників літніх кафе, які невдовзі запрацюють у місті, не викидати на смітник вживаний пластиковий посуд, а здавати його до пункту, отримавши за це додаткові кошти.

Сподіваємось, що сортування сміття таки приживеться у Володимирі, а екологічна свідомість та відповідальність містян зросте.

Коментарі
Теги: контейнери, роздільний збір сміття, тверді побутові відходи, Хобаладзе
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up