На головну Новини У ВПУ відкрили навчально-практичний центр з надсучасним зварювальним обладнанням (ФОТО)

У ВПУ відкрили навчально-практичний центр з надсучасним зварювальним обладнанням (ФОТО)

203

– Попереджаю: я не дуже вправно працюю руками. Можу вам тут все поламати, – жартівливо каже заступник голови ОДА Денис П’ятигорець, але бере каску. І під впевненим керівництвом першокурсника ВПУ Олександра Мацюка «варить» метал на віртуальному тренажері. Цей сучасний прилад встановлено у навчально-практичному центрі для підготовки електрозварників ручного зварювання й електрозварників на автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах, який відкрили в середу, 12 грудня, у вищому професійному училищі.

Цього дня ВПУ приймало поважних гостей. На відкриття навчально-практичного центру з підготовки робітників за професіями «Електрозварник ручного зварювання. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах. Зварник» завітали заступник голови ОДА Денис П’ятигорець, начальниця обласного управління освіти і науки Людмила Плахотна, її заступник Олександр Ткачук, заступник директора обласного центру зайнятості Тарас Семенюк, директор його Володимир-Волинської філії Наталія Уколова, представники місцевого бізнесу – роботодавці Олег Борбелюк («Гербор-Холдинг» ) та В’ячеслав Шарко («Мікроклімат») та інші.

- реклама -

– Влада не може забезпечити вас робочими місцями  – їх створюють підприємців. Але для цього бізнесу потрібні кваліфіковані робітники, які знають як і вміють працювати. І ось, вперше на моїй пам’яті, влада виділяє кошти для закупівлі сучасного обладнання, на якому навчатимуться діти, які підуть робітниками на місцеві підприємства. Завдяки високій кваліфікації вони отримуватимуть достойну зарплату, а податки із неї, до 60 відсотків, завдяки децентралізації залишатимуться на місцях. І ми зможемо вкладати їх у вашу освіту і підготовку, – зазначив Денис П’ятигорець. Загалом з державного бюджету, за словами Ярослава Матвійчука, на закупівлю обладнання й облаштування центру було витрачено близько двох мільйонів гривень.

Постачальником найсучаснішого зварювального устаткування стала компанія «Фроніус-Україна» – український представник компанії-світового лідера у галузі зварювальних технологій. Її менеджер Назар Софійчук зазначив, що обирали обладнання таким чином, аби на ньому можна було не лише ефективно навчатися, а й професійно працювати. «Це був непростий процес, але тепер, побачивши готовий результат, можу сказати напевне: у ВПУ вдалося створити сучасну майстерню європейського рівня», – запевнив він.

Екскурсія, яку для гостей проводить керівник центру, молодий майстер-викладач Віталій Лящук, і справді вражає. Окрім надсучасного віртуального тренажера-симулятора, на якому учні можуть вправлятися у техніці зварювання, заощаджуючи на витратних матеріалах, тут близько десятка окремих кабінок, обладнаних всім необхідним устаткуванням, створеним за найновішими технологіями. Щоправда, одна з них присвячена «батьку» українського зварювання, Патону, й обладнана типовим устаткуванням Патона. «Щоб учні, вивчаючи європейське, не забували і про своє», – каже Віталій.

Новенькі стильні захисні маски, у яких зварювальники стають схожими на супергероїв, зручні місця для роботи, інноваційні технології, познайомившись із якими, випускники ВПУ заввиграшки зможуть працювати на найсучасніших підприємствах країни – усе це не лише допомагає в навчальному процесі, але й додає престижності робітничим професіям.

Відкриття цього навчально-практичного центру, кажуть викладачі і майстри закладу, – важлива подія не лише для самого ВПУ, а й для професійно-технічної освіти області. Він допоможе максимально наблизити навчальний процес до умов сучасного виробництва. До слова, на базі центру можна буде проводити перепідготовку та підвищення кваліфікації незайнятого населення, а також проводити стажування, зауважив заступник директора Андрій Люта.

Віталіна МАКАРИК.

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

пять × три =