На головну Новини У заручниках у Піднебесній: 5-річному володимирчанину відмовили у польоті китайським літаком

У заручниках у Піднебесній: 5-річному володимирчанину відмовили у польоті китайським літаком

69

Володимирчанку Ольгу Роїк, котра минулої п’ятниці мала повернутись зі своїм важкохворим сином після проходження чергового курсу реабілітації в Китаї, не впустили на борт літака. Співробітники компанії «Air China» мотивували це тим, що у 5-річного Ромчика не зшиті після трансплантації печінки м’язи черевної порожнини, тож через зміну тиску дитина може не перенести переліт. Їх не переконало навіть те, що для Ромчика це вже не перший політ на літаку. 

«Коли побачила, як наш літак полетів, то від того шоку мене довго до тями приводили. Ви не повірите: причина, чому нас не впустили на борт, це навіть не через вірус, а через те, що у дитини не зашитий живіт після трансплантації. Адже у літаку великий тиск, а дитині ризиковано літати. Хоча обстежень ніяких не робили, а лише поміряли температуру, яка була у нормі, і послухали груди – там теж все було добре. Мене раніше ніхто не повідомляв, що потрібно мати документ, який підтвержує, що моя дитина може літати. У Китай мене впустили, а випустити не можуть. Я показувала паспорт з відмітками про те, що дитина не вперше літає, але це нічого не змінило», – написала у відчаї на своїй сторінці у фейсбуці Ольга Роїк.

- реклама -

Пілот літака компанії вирішив не впустити українців на борт, мотивуючи це тим, що у хлопчика після операції з трансплантації печінки (яка відбулася чотири роки тому) не зшиті м’язи черевної порожнини. Річ у тім, коли дитина надто маленька, після трансплантації відразу не зшивають м’язи черева, аби дати можливість органам рости і розвиватися. За якийсь час, коли дитина підростає, роблять ще одну операцію. Її мали зробити Ромчику уже найближчим часом у польській клініці.

В аеропорту жінка з хворим сином провела аж 16 годин, намагаючись домогтись справедливості. Лише о 5-й ранку їм нарешті видали на руки письмове пояснення чому їх не впустили на літак. У документі вказана причина – «незашиті м’язи живота» та рекомендація скористатись наземним транспортом. У відповідь на це з клініки, де Ромчик проходив реабілітацію, надіслали довідку із дозволом лікаря на переліт. Представників авіакомпанії це не влаштувало, адже реабілітаційний заклад для них не є авторитетом. Так само не підійде документ і з українського медзакладу.

«У мене є дозвіл на виліт, паспорт, віза, яка закінчується, але вилетіти я так і не можу. Бо які документи не пропонувала, їм нічого не підходить. Тепер, якщо доведу, що вони не мали права відмовити нам у посадці на літак, вони замінять квитки. Та наступний рейс до Мінська очікується аж у кінці травня», – зазначає Ольга.

Після виснажливої ночі у аеропорту мама з хлопчиком змушені повернутись у клініку, де перебували останні три місяці на лікуванні. За місяць тут виставили рахунок у понад чотири тисячі доларів. До таких витрат родина готова не була. Втім, найбільше переживає Ольга через ліки, які закінчуються. «Дитина на препаратах, щоб не було відторгнення печінки. Я не можу перейти на китайські, бо це також для печінки ризиковано», – каже мама хлопчика.

Тепер Ромчик з мамою вимушені на невизначений час залишатися у Китаї, поки не вирішиться питання їх повернення додому. Ольга Роїк зараз перебуває на постійному зв’язку із консулом України у Китаї і сподівається, що посольство допоможе розв’язати цю проблему, і вона з Ромчиком повернеться додому, де на них з нетерпінням чекають тато та старша сестричка.

Реквізити для допомоги: 5169330511367333 – картка Ольги Роїк.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

два × чотири =