На Волині та Рівненщині провели повторну інспекцію стихійних сміттєзвалищ у лісах та прилеглих територіях. Орієнтовна площа засмічень – 310 гектарів. На Волині виявлено 168, а на Рівненщині 134 сміттєзвалища не лише в самому лісі, а й на територіях, що межують із держлісфондом, повідомляє Поліський лісовий офіс
Сміттєзвалища у лісах силами лісової охорони розчищаються максимально оперативно. Але це не означає, що їх там більше немає. У всіх філіях Поліського лісового офісу ДП “Ліси України” традиційно оновили локації розміщення фотопасток, тривають рейди. За цей рік уже виявили 56 випадків, а торік склади 86 протоколів за засмічення лісу. Їх відносно небагато, тому що порушника можна притягнути лише фактично упіймавши за руку. Це не завжди просто, але лісова охорона працює над цим завданням.
Лісівники підтримують тісну взаємодію з громадами в цьому напрямку. Отримали відповіді на листи, в яких зверталися з проханням спільно попрацювати над розчищенням територій, що в зоні ризику.
Однозначно лише такими заходами проблему розв’язати не вдасться. І саме прибирання теж на панацея. Потрібні комплексні заходи та спільне бажання жити в чистоті. Перш за все, бажання самих мешканців громад.
Адже сміття в лісі – це загроза пожеж у теплий період, створення небезпеки для екології та мешканців лісу, розповсюдження інфекцій. Це автоматично суттєвий мінус рекреаційному потенціалу території. Засмітивши ліс, люди перестають його відвідувати.