На головну Новини У Зимнівській ОТГ запрацювало «соціальне таксі»

У Зимнівській ОТГ запрацювало «соціальне таксі»

158

   Зимнівська громада стала однією з 24-х в Україні, де відтепер людям із проблемами опорно-рухового апарату безплатно надаватиме послуги «соціальне таксі». Спеціально обладнаний автомобіль від Міністерства соціального захисту днями надійшов у Зимне, де його зустріли в урочистій атмосфері. Передача автомобіля відбулась біля приміщення сільської ради за участі очільника громади В’ячеслава Католика, заступника голови Волинської ОДА Світлани Мишковець, керівників району та учнів місцевої школи.

   На території Зимнівської ОТГ проживають 348 дітей та осіб з інвалідністю, 52 з них мають порушення опорно-рухового апарату. Зазвичай їх рідко можна побачити на вулицях міст чи сіл, адже більшість життя таких людей минає у чотирьох стінах. Тепер завдяки «соціальному таксі» візочники зможуть самостійно доїхати до медичних закладів, соціальних, банківських чи адміністративних  установ для вирішення тих чи інших особистих питань.

- реклама -

Отримати автомобіль від Мінсоцполітики вдалось лише завдяки наполегливості та ініціативності команди Зимнівської громади, котра подала відповідну заявку і зробила усе можливе, аби вона була затверджена, відзначила Світлана Мишковець. За її словами, це неординарна подія для ОТГ, адже це ще один крок до соціалізації людей з інвалідністю та забезпечення їх доступом до різних установ. Зокрема, «соціальне таксі» надаватиме послуги з перевезення дітей до інклюзивно-ресурних центрів, яких на Волині уже 19 і ще шість відкриється цього року.

«Будемо будувати дороги, аби цей автомобіль міг дійти до кожного села, до кожної родини, яка потребує таких послуг. Люди з особливими потребами не повинні лишатись за бортом активного громадського життя, вони мають бути повноцінними членами суспільства», – наголосила пані Світлана.

Голова Зимнівської ОТГ В’ячеслав Католик зізнався, що коли був звичайним жителем громади, то не помічав людей з інвалідністю, котрі живуть зовсім поруч, але, ставши очільником, перейнявся проблемами і труднощами, з якими вони щодня стикаються. Тому, дізнавшись про відповідну програму міністерства соцполітики, подали заявку.

Спецавтомобіль для перевезення осіб із обмеженими можливостями виготовлений на базі мікроавтобуса Фіат Дукат. Обладнаний  електрогідравлічним ліфтом для інвалідних візків, яким можна керувати з допомогою пульта, та спеціальними системами кріплення, що відповідають усім європейським нормам безпеки. У транспорті можна перевозити одразу двох візочників із супроводжуючими.

Переобладнанням таких автомобілів під «соціальне таксі» займається полтавське підприємство «Автоснаб». Представник цієї фірми продемонстрував усі технічні тонкощі водію сільської ради. Із задоволенням спробував себе у якості водія за кермом новенького автомобіля і голова ОТГ. Він відзначив, що усі витрати на пальне та технічне обслуговування громада бере на себе, а скористатись цією послугою зможе кожен житель із проблемами опорно-рухового апарату, утім, не частіше, аніж раз на тиждень. Для цього потрібно попередньо залишити заявку у відділі соціального захисту населення Зимнівської сільської ради за адресою:

с. Льотниче, вул.Перемоги,38 або за телефоном 0334223714.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

пять × чотири =