На головну Новини Учителів-пенсіонерів перевели на строкові договори

Учителів-пенсіонерів перевели на строкові договори

33

Керівників державних і комунальних шкіл зобов’язали припинити безстрокові трудові договори з педагогічними працівниками, яким виплачується пенсія за віком, й укласти з ними строкові договори. Про це директори навчальних закладів мали повідомити своїх працівників до 30 квітня. Ці зміни торкнуться 73-х вчителів-пенсіонерів, які працюють у п’яти загальноосвітніх школах Володимира-Волинського.

Передбачається, що з 1 липня з учителями-пенсіонерами, які висловлять на це згоду, керівники шкіл укладатимуть договір на рік. Після закінчення однорічного договору наступні можуть укладатись на більш тривалий період – до трьох років.

- реклама -

Кількість таких пролонгацій може бути необмеженою – допоки вчитель працює якісно та сумлінно, переукладати договір із ним буде вигідно. Рішення про продовження співпраці після закінчення першого строкового договору директор навчального закладу прийматиме самостійно, повідомляють у Міністерстві освіти й науки.
– Освіта потребує оновлення, як методичного та матеріально-технічного, так і кадрового. Однак немає жодних підстав думати, що системі не потрібні досвідчені працівники. Якщо вчитель пенсійного віку, але є професіоналом своєї справи, то школа, учні, батьки, загалом система освіти завжди будуть зацікавлені у ньому”, – зазначає т.в.о. Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

Очікується, що такий підхід додасть директорам навчальних закладів гнучкості у вирішенні кадрових питань та оновленні освітніх процесів. Зокрема, вни зможуть не продовжувати співпрацю з тими учителями, робота яких з різних причин не відповідає актуальним вимогам та потребам, звільнивши місця для молодих педагогів. І, водночас, втримати досвідчені та висококваліфіковані кадри.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

20 − два =