Новини

Українознавчий проєкт зацікавився володимирськи майстром

Суспільно-культурний мультимедійний українознавчий проєкт «Ukraїner» випустив сюжет про володимирського майстра з оздоблення яєчної шкаралупи металом Анатолія Бойка.

Традиція прикрашати великоднє яйце різними орнаментами  прадавня. Воно символізує життя, світобудову, а орнаменти й техніки виконання різняться залежно від регіону: є крашанки, дряпанки, крапанки, мальованки. Володимирчанин Анатолій Бойко придумав свій спосіб декорувати – металом, завдяки чому став відомим на весь світ, – зазначають у проєкті «Ukraїner».

Майстер розповів про свою унікальну техніку з різблення яєчної шкарлупи, завдяки якій став відомим на весь світ. Як почав оздоблювати її металом і дорогоцінним камінням. Він працює з природнім матеріалом, справжнім яйцем (курячим, гусячим, страусиним та навіть перепелиним), тільки замість воску та фарби використовує метал. Декорувати яйця майстер почав із 2009 року. А ідея нової техніки спала на думку, коли друг взяв його «на слабо». Хоча вийшло далеко не з першого разу, зіпсувалась не одна сотня яєць.

Над одним виробом Анатолій працює від декількох днів до пів року. Каже, яєчна шкарлупа – надзвичайно крихка, потребує особливої обережності. Тому майстер використовує для роботи стоматологічну бормашинку, а також ювелірні алмазні бури. Деякі деталі й інструменти він виготовляє власноруч.

Певну кількість своїх виробів він передає на зберігання в музей та на аукціони для ЗСУ. Анаталоій Бойко регулярно проводить безкоштовні екскурсії у своїй мистецькій студії. Його роботи експонують по всьому світу.

Коментарі
Теги: Анатолій Бойко, Проєкт "Ukrainer"
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up