Новини

Українська колона на ірландському святі Святого Патріка

Головне, Новини, Разом до перемоги
330 переглядів

Неймовірне колоритне дійство щороку відбувається в Ірландії в День Святого Патріка, яке вже кілька століть відзначають 17 березня.

Либонь, воно є одним із найважливіших для ірландців, адже святий приніс на острів християнство. За повір’ям він замість хреста зривав трилисник (рослина подібна на нашу конюшину, тільки з трьома листками) і показував духовну єдність Отця, Сина і Святого духа.

Це свято – ще одна можливість показати світові свою культуру та самобутність. Традиційно дійство супроводжується парадами, музикою, танцями, великою кількістю випитого пива та, звісно, зеленим кольором, і ще має десятки повір’їв. За однією з легенд, якщо в келих з пивом покласти листок трилисника, випити напій, а рослину кинути через ліве плече, то протягом року життя буде щасливим.

Цей день офіційно визнаний католицькою, православною та деякими протестантськими церквами, і є державним  святом в Ірландії, Північній Ірландії, на острові Монтсеррат і в провінціях Канади Ньюфаундленд і Лабрадор.  Саме цього дня прем’єр-міністр Ірландії Лео Варадкар вирушив до США, де традиційно вручає президенту Джо Байдену велику чашу з трилистниками. До слова, у цій країні ірландців понад двадцять мільйонів, що у п’ять разів перевищує їх кількість на смарагдовому острові.

Свою неповторну родзинку показали і українці, котрі разом з Ukrainian Action In Ireland у партнерстві з Ukrainian Volunteers of Ireland представили нашу країну на святі.

У центрі колони виступили танцювальний колектив «Веренея», який функціонує тут два роки. Інші учасники вбрались в унікальні традиційні костюми, зібрані з 25 регіонів України, танцюючи під українські мелодії. Більшість учасників, рятуючись від війни, приїхали в Ірландію з одною валізою, але доклали багато зусиль, щоб знайти та доставити національний український одяг за кордон. Команда однодумців звозили його з усіх куточків України, деякий виготовили на замовлення. Є вироби, яким понад два століття. Різнокольорові строї, вишиванки, плахти, свити, кожушки, коралі й намиста з прабабусиних скринь, – ніби сама Україна засяяла у своїй неповторній красі.

Голова організації Ukrainian Action in Ireland Єлизавета Карамушкіна, розповіла, що готувалися  до свята місяцями, придумували кожну деталь, аби показати, яка наша Батьківщина квітуча, красива, самобутня, різнобарвна і єдина. Вона живе попри всі виклики долі – першою в колоні йшла матуся з дитям у колясці, а на ній велична карта України.

Подібні дійства за участю українців відбулися у всіх великих і малих містах острова.

Тетяна АДАМОВИЧ

Коментарі
Теги: Ірландія, Святий Патрік
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up