На головну Новини Українські фільми в кінотеатрі Голвей

Українські фільми в кінотеатрі Голвей

10

Для українців, котрі проживають в Ірландії, місцеві волонтери за підтримки міської влади і секретарів графств організовують різноманітні культурні програми. У такий спосіб вони допомагають адаптуватися у нових умовах тим, хто знайшов прихисток від війни, яка зруйнувала їхні домівки у Бучі, Харкові, Києві, Херсоні, Мелітополі.

Недавно мої земляки, котрі проживають у портовому місті Голвей провінції Коннахт,  подивилися два українські фільми – «Відблиск» та «Будинок “Слово”. Нескінчений роман».

- реклама -

«Відблиск», котрий потрапив в основну програму Венеційського кінофестивалю, з перших кадрів хвилював і захоплював гостросюжетним  сценарієм. Український цивільний, а згодом — військовий хірург Сергій потрапляє в полон в російсько-українській війні.  Звільнившись із полону, повертається у цивільне життя, по-новому вчиться бути людиною, батьком, який вміє кохати та підтримувати своїх рідних.

 «Будинок “Слово”. Нескінчений роман», –  розповідь про один з найбільших злочинів радянської влади – знищення потужного мистецького руху, що виник в 20-30-х роках в Харкові. Спеціально зібрану в одному місці інтелігенцію протягом кількох років репресовано, розстріляно чи завербовано.     Після перегляду фільмів, мої земляки не стримували емоцій, не соромились сліз, обговорювали події, які нагадали їм рідну домівку.

Тетяна АДАМОВИЧ.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

вісім + двадцять =