На головну Новини “Український коровай-сузір’я” у новому форматі

“Український коровай-сузір’я” у новому форматі

191

Традиційно на початку жовтня жителів міста і району збирає на неповторне дійство фестиваль традиційної національної культури “Український коровай-сузір’я”. Цьогоріч він відбувся по-новому – без гостей із інших районів Волині та закордонний партнерів. Через пандемію COVID-19 фестиваль проводився дистанційно, але новий його формат виявився нічим не гіршим від попереднього, адже через перегляд трансляцій у прямому ефірі та в запису, глядачі змогли перенестись у мальовничі села нашого району, відчути колорит українських весільних обрядів.

У той же час виставки, що діяли в районному будинку культури, попри карантин зібрали найвідданіших шанувальників фестивалю, а ще – нових прихильників. Такими виявилась весела та яскрава ватага студентів 3-Т групи місцевого педколеджу на чолі з Олегом Денисюком, який перефотографувався у цей день з усіма охочими (на знімку). Вони забезпечували ряд організаційних моментів фестивалю, брали участь дійстві та всіляко допомагали працівникам РБК зробити захід цікавим і гарним.

- реклама -

Основою цьогорічного фестивалю традиційної національної культури “Український коровай-сузір’я” став телемарафон – показ фрагментів весільних обрядів у виконанні фолькльорних колективів нашого краю, демонстрація короткометражного фільму, назва якого співзвучна із назвою фестивалю, про весільні традиції та обрядовість Володимирщини.

Під час короткого урочистого відкриття заходу очільники району нагородили дипломами та преміями майстринь, які взяли участь у виставці, представивши ї короваї, оздоблені за допомогою різноманітних технік. Цього разу їх було лише восьмеро: Віра Прусіцька, Марія Шелкович, Валентина Іващенко, Ніна Гук, Галина Оніщук, Наталія Гонтарук, Оксана Лукашук, Лариса Савюк. Тож традиційного конкурсу не проводили, натомість, подякували кожній за багаторічну відданість фестивалю. Серед тих, хто бере активну участь у цім дійстві від початку його заснування – вербівчанка Віра Прусiцька та жителька Зимного Наталія Гонтарук (на знімку), чиї роботи неодноразово ставали переможцями конкурсу короваїв.

Упродовж недільного дня у районному будинку культури діяли виставки снопів, дбайливо виготовлених із колосся нового врожаю закладами культури територіальних об’єднаних громад району, персональна виставка рушників  талановитих сестер Галини та Світлани Махонюків, а також рушників, які спеціально ще для ювілейного, 10-го фестивалю підготували майстрині-вишивальниці усіх сімдесяти восьми населених пунктів району. Працівники дошкільних закладів Зарічанської громади розгорнули окрему виставку виробів із природного матеріалу “Крокує осінь урожайна волинськими стежками”. Усі без винятку локації стали чудовими фотозонами для відвідувачів фестивалю.

На стилізованих етномайданчиках, облаштованих автентичними старовинними речами, проходили виступи фольклорних колективів району. Тут дарували свої пісні слухачам колектив “Джерело” будинку культури с.Красностав, “Хмелівчанка”  з будинку культури с.Хмелівка, “Перевесло” із Зарічанської сільської ради та колектив “Горлиця”  від районного будинку культури. За підтримки громадської організації “Союз українок” відбувся показ колекції моделей етно-дизайнера Тетяни Знак. А наприкінці фестивалю за багаторічною традицією між усіма гостями свята поділили запашний коровай.

В рамках фестивалю традиційної національної культури “Український коровай-сузір’я” також було проведено конкурс дитячих малюнків “Намалюй свій коровай”, організований працівниками та керівниками гуртків районного будинку школяра. І якщо більшість заходів цьогорічного фестивалю проходили без визначення призових місць, то на відзнаки дитячої творчості організатори не поскупились. Отож, було визначено аж 15 переможців з різних категоріях. Серед молодших учасників І місце посіла Діана Маковська із Суходіл, друге розділили Тарас Дрюков, вихованець гуртка РБШ на базі Суходільської школи та Христина Хітько із села Льотниче. Треті місця  – у Ярослава Морозюка з Білина  й Дарини Рекунович із села Хобултова.  В середній групі учасників конкурсу кращим став гуртківець РБШ Андрій Хандрук, другі місця отримали Владислав Кожуховський (РБШ) та Софія Серпухова з П’ятидень, треті зайняли теж гуртківці «школярика» – Дарина Борзовець із села П’ятидні та Іванна Бортнічук з Суходіл. Серед старших учасників конкурсу призові місця розподілено наступним чином: першою стала Юлія Спічак (гурток «Юні квітникарі» РБШ у селі Суходоли), другими Орися Тьохта (гурток «Образотворче мистецтво» РБШ у селі П’ятидні) та Анна Жолнач (гурток РБШ на базі гімназії села Верба), третє місце розділили Оксана Шатківська з Льотничого та Олена Матвєєва із Суходіл.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

1 × один =