Новини

Українці зустрілись з головою Ірландського Сенату

Архів
71 переглядів

Днями українці, доля яких закинула в Ірландію, зустрілись з головою Сенату Maрком Дейлі і мали можливість поспілкуватись з посадовцем про проблеми, з якими зіткнулись у цій країні.

На зустріч сенатор Дейл приїхав у краватці кольору державного прапора України, без охоронців та прес-секретарів. Дружелюбний, усміхнений, привітний він особисто завітав, аби забрати картину молодої художниці з України Анастасії Шкурко. А запросила його на зустріч тітка художниці на знак подяки за підтримку України, адже сенатор Дейл виніс на розгляд резолюцію про визнання геноцидом агресії росії проти України. Всі члени Сенату її підтримали. Також Марк Дейл постійно виступає за надання Україні статусу кандидата в ЄС.

Маючи лише двадцять вільних хвилин, сенатор залюбки скуштував український борщ та страву з картоплі, саме цей овоч є найбільш вживаним в Ірландії.

За обідом ми озвучили низку проблем, з якими стикнулися наші земляки. Головні з них стосувались спрощеної процедури визнання дипломів українських вишів, адже процес займає від місяців до років.  У країну приїхали багато вчителів, лікарів, інженерів і вони змушені працювати на робітничих професіях. А могли б зменшити дефіцит затребуваних професій на місцевому ринку праці. Спрощена процедура може вирішити кадровий дефіцит для всієї країни, особливо тут не вистачає лікарів, адже навчання довге і займає до восьми років.

Друге питання – про доступ українських студентів до вищої освіти, яка для резидентів дуже дорога. Приміром, плата за навчання в рік стартує від 16 тисяч євро, а на медичні спеціальності – від 50 до 70 тисяч.

Хвилює українців і проблема житла. У Ірландії його завжди бракувало не тільки для купівлі, а й для оренди. Нині в країні понад 33 тисячі українців з тимчасовим притулком, які шукають нерухомість. Побудова модульного житла розв’яже цю гостру проблему, а держава матиме дохід від здачі його в оренду, яка тут надто висока. Приміром, орендувати однокімнатну квартиру коштує від 800 євро у місяць, додайте ще комунальні послуги.

На завершення зустрічі голова сенату Марк Дейл повідомив, що уряд інтенсивно працює над розв’язанням цих проблем, адже зацікавлений, щоб до роботи залучити більше українських фахівців.

Тетяна АДАМОВИЧ.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up