Новини

Укус кліща спричинив вірусний енцефаліт

Медицина, Новини
233 переглядів

На Волині лабораторно підтверджено випадок захворювання на кліщовий вірусний енцефаліт у 30-річної мешканки Ковельського району. Про це повідомляє Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Захворювання спричинив укус кліща в лісо-степовій зоні поблизу селища Ратного. Перші симптоми захворювання (підвищення температури тіла, головний біль) у жінки з’явилися наприкінці квітня, наразі вона перебуває на стаціонарному лікуванні.
Населений пункт, де, ймовірно, мало місце інфікування, є ензоотичним щодо кліщового вірусному енцефаліту з 2018 року. Останній випадок захворювання у Ратному був зареєстрований у листопаді 2020-го.
Природні умови Волині є сприятливими для формування природно-осередкових інфекцій, зокрема, тих, що передаються через укуси кліщів. Із 1995 року існує активнодіючий природний осередок КВЕ в Ковельському районі (територія колишнього Ратнівського), де реєструється до 90% всіх випадків хвороби в області. Із початку 2000-х поодинокі її випадки реєструють на території Камінь-Каширського, Ковельського та Луцького районів. Загалом, в області є понад 40 ензоотичних територій щодо кліщового вірусного енцефаліту. За останні 10 років на Волині на нього занедужали 22 людини

Коментарі
Теги: вірусний енцефаліт, Кліщ
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up