Новини

Унікальні пасхальні сувеніри Анатолія Бойка

Архів
6 переглядів

У Музеї волинської ікони відкрилася виставка „Пасхальний сувенір від Анатолія Бойка”.   Відвідувачі  захоплюються її експонатами,  бо із майстерністю і унікальністю цього майстра, не може зрівнятися мабуть ніхто не тільки в Україні. Його  вироби є у колекціонерів  Англії, Італії, Іспанії, Канади, Японії, США, Польщі…  Він використовує авторські методики,  яких немає у жодному реєстрі.

Ще кілька років тому різьбляр по дереву Анатолій Бойко й подумати не міг, що стане відомим не тільки на своїй батьківщині, а й поза її межами завдяки своєму таланту різьби по яєчній шкарлупі, за що його почали називати волинським Фаберже. У його колекції – вироби інкрустовані коштовним камінням та оздоблені металом, сріблом, позолотою, бурштином. У них він зашифровує трипільські, слов’янські, єгипетські, кельтські і традиційні українські символи. А ще винайшов та удосконалив 17 унікальних видів техніки декоративно-прикладного мистецтва, серед яких: живопис, графіка, вишивка, ручна ліпка порцеляна, вкрита позолотою, різьба по дереву, ляльки мотанки, плетіння з очерету…

–  Вперше побачив дивовижні різьбляні яєчні вироби в Інтернеті, і вирішив спробувати зробити їх сам.  Згодом розробив свою методику, додавши ковку по самій шкарлупі, – розповідає Анатолій. –  Спочатку використовував шкарлупи з  курячих яєць, а з часом  і гусячих, індичих, страусиних та перепелиних. Кожна має свої властивості, які потрібно враховувати. Наприклад, перепелині яйця важче піддаються куванню металом, вони крихкі. Оксамитові страусів Ему є рідкісними, цих птахів розводять у заповідника трьох країн. І щоб отримати яйця, потрібно стати на чергу.

Нещодавно Анатолій винайшов ще одну техніку, яка викликала захоплення  навіть відомих майстрів світу.  Це – витяжка з яєчної шкарлупи. Важко повірити, що із гусячого яйця можна вирізати спіраль довжиною… півметра, інкрустувавши її камінням Сваровськи.

– До мене звертаються чимало фахівців і цікавляться, як це вдалося, бо яєчну шкарлупу  практично нереально витягнути, – продовжує майстер. – А мій теперішній рекорд – із 9 см до 54 см.

Розглядаючи вироби Анатолія Бойка, не можна  не захоплюватися  їх красою та унікальністю. Ось яйце, у якому 6900 дірочок, виготовлених алмазним буром. А ось ще одне, на якому  ще більше, а самої шкарлупи  лише 5 відсотків. У колекції – нічні світильники зі страусиного та курячого яєць, скринька з гусячого, «яйця із секретом», які піднімаються та опускаються, ховаючи всередині обручки, надзвичайні перепелині експонати, яйця прикрашені бурштиновою крихтою.

А  ще  є майже неймовірне – два яйця в одному без єдиного шва. У гусячому – куряче, у курячому – перепелине. Скільки часу зайняла така робота? Майстер відповідає, вона є поетапною. Бо на обробку одного яйця може йти від кількох тижнів, до кількох місяців.

Має  Анатолій Бойко і своїх учнів. Бажання оволодіти навиками різьби виявили близько двадцяти дітей. Однак з-поміж них обрав семикласника другої одинадцятирічки Дмитра Сидорука, –  розповідає майстер. –Йому найбільше вдавалась техніка різьблення. Приходить на консультації Роман Воробєй, котрий закінчив художню школу, пройшов у мене курси різьби, а тепер шліфує майстерність вдома.

У  майстра є  мрія мати більше приміщення. Бо кількість виробів щоразу зростає, а ставити нема де. Загальна площа теперішньої  майстерні та виставкової зали – 20 квадратних метрів. Він сподівається, що  влада і  тут піде йому назустріч.  Бо творчість Анатолія  Бойка може стати  туристичною «родзинкою» міста.

                                                             Жанна БІЛОЦЬКА

 

 

Коментарі
Теги: Анатолій Бойко, Жанна Білоцька, майстер, мистецтво, писанки
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up