На головну Новини Унікальну мапу України привезла до Володимира прикарпатська художниця

Унікальну мапу України привезла до Володимира прикарпатська художниця

197

З презентації в історичнім музеї ім. О.Дверницього стартувало всеукраїнське турне унікальної роботи молодої художниці Марічки Пазинюк «З Україною в серці». Івано-франківська майстриня розмалювала у техніці декоративного розпису кількаметрове панно, що, наче з пазлів, складається з дев’яти частин, вирізьблених із дерева.

Кожен елемент мапи – це один із культурно-етнографічних регіонів України, який 23-річна художниця зобразила символічними образами,  відтворивши власне бачення країни, адже досі, зізнається, окрім Прикарпаття ніде не бувала. До прикладу, на території Донбасу Марія намалювала немовлят, адже вірить, що одного дня життя повернеться на ці землі, рідні Карпати майстриня декорувала вишивкою та гуцулами, які грають на трембітах, а на Волині зобразила кілька кобз, адже вважає, що наш край є особливо співочим.

- реклама -

Народилась Марічка у селі Пороги Богородчанського району, що на Івано-Франківщині. Хист до малювання у дівчини проявився змалечку, коли батьки помітили, як вміло вона вимальовує візерунки, котрі вишивала на полотні її бабуся. Після закінчення 9-го класу навчалась в художньому училищі, де відбулась перша персональна виставка Марії з олійного живопису, присвячена рідному селу. Далі вступила до Прикарпатського університету на образотворче мистецтво, а продовжила навчання у магістратурі в Університеті права ім. короля Данила на відділенні дизайну і паралельно працює майстром з виробничого навчання у рідному художньому училищі.

Марія каже, що має на меті відродити давню техніку декоративного розпису та мріє віднайти власний стиль та стати народним майстром у цій сфері. На одній з останніх своїх виставок молода художниця презентувала тарілки із декоративним розписом, а своє найновіше і наймонументальніше творіння – розмальовану яскравими акриловими фарбами дерев’яну карту України, після презентації у Франківську та Богородчанах, планує провести по всій країні і навіть закордон. Цю роботу Марія виконала всього за місяць, адже відчувала в цей час велике натхнення. А ідею подала їй мама, яка завжди усіляко підтримує талановиту доньку. В тому числі і тур Україною здійснюватиметься завдяки фінансовій підтримці батьків прикарпатської художниці.

Презентація карти у володимир-волинському музеї відбулась у День волонтера, що є доволі символічним, адже, окрім художнього мистецтва, Марія Пазинюк займається волонтерською діяльністю. Щотижня дівчина відвідує онкохворих діток в Івано-Франківській обласній лікарні з якими проводить своєрідну арт-терапію: вчить їх малювати, вишивати, ліпити та опановувати різні техніки декоративного мистецтва. В майбутньому Марічка планує організувати аукціон із продажу робіт онкохворих дітей, а виручені кошти направити на їхнє лікування.

Але, мабуть, не було б цієї презентації у нашому місті, якби не зустріч художниці Марічки із володимирською писанкаркою, викладачкою педколеджу Лесею Мартинюк. Майстрині нещодавно познайомились на Міжнародному конгресі з етнодизайну у Дніпрі. Мистецька ідея молодої художниці створити щось цінне для України припала до душі пані Лесі, тож коли почула про розписану карту України, запросила Марію презентувати цю роботу і в нашому древньому місті.

Презентація авторської карти у історичному музеї, яку проводив науковий співробітник цієї установи Богдан Янович, відбулась у теплій атмосфері, яку доповнили виступи вихованок зразкової вокальної студії «Ладомир» та наукового співробітника Олександра Стемковського з авторською піснею “Молитва за Україну”. Побачити роботу щирої прикарпатської художниці у володимирчан є нагода ще до кінця грудня. Далі Марія Пазинюк планує експонувати мапу в Луцьку.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

13 − 1 =