На головну Новини Урок з віцеконсулкою у новому кабінеті польської мови

Урок з віцеконсулкою у новому кабінеті польської мови

251

Цього малосніжного та похмурого грудня новорічний настрій з’явився несподівано – задзвенів святковими передзвонами і замиготів на посріблених новорічних сувенірах, які дістались присутнім на казковому уроці польської мови у міській гімназії імені О Цинкаловського.

На цей урок-феєрію, присвячений дивам, які дарує людям Святий Миколай,  до семикласників разом з директором гімназії Олександром Романюком  завітали  віцеконсулка Генерального консульства Республіки Польща в Україні Тереза Хрущ та міський голова Ігор Пальонка.

- реклама -

Така увага була пов’язана з тим, що саме цього дня у гімназії відкрили кабінет вивчення польської мови, створений за сприяння влади, педагогів школи та Генконсульства.

«Дякую вам за те, що надихнули нас на цю спільну добру справу. Разом нам вдалось створити не звичайну класну кімнату, а чудовий сучасний простір, де діти зможуть проводити час цікаво і корисно, навчатись новому, засвоювати мову», – звернулась пані Тереза до вчителя гімназії Віталія Кашубського. Виявляється, створення спеціалізованого кабінету – його ідея. Вже шість років він навчає польської мови гімназистів, але уроки проходили почергово то в одній, то в іншій класній кімнаті. Звичайно ж, із дозволу дирекції, розповідає Віталій, я написав листа у консульство та попросив посприяти у облаштуванні приміщення, призначеного суто для вивчення мови. Відповідь не забарилась – на придбання матеріалів для проведення необхідного ремонту ми отримали 900 євро. Роботи виконали власними силами. А директор школи прийняв рішення мультимедійний екран, придбаний для гімназії міським управлінням освіти, встановити саме у цьому класі. Ще кілька дизайнерських штрихів, умеблювання, підбір навчальних матеріалів – і кабінет гостинно відчинив двері охочим вивчати польську, а таких учнів, до речі, у гімназії дуже багато.

Щоб продемонструвати досягнення школярів, Віталій Кашубський побудував навчальне заняття так, щоб вони могли показати уміння розмовляти, писати, читати та навіть співати польською, а тему підібрав відповідну, адже незабаром, 19 грудня, до наших дітей прийде Миколай з подарунками, а до польської дітвори він приходив минулої неділі. Поруч з гімназистами ігри та завдання вчителя виконували й дорослі гості: писали бажання на сніжинках-витинанках, виймали іграшкові сюрпризи з барвистого мішка. Усі разом набажали Україні завершення війни, подолання хвороб, веселих та радісних свят і хоч трохи снігу, без якого немислиме Різдво.

«А я дуже прошу Миколая, щоб влаштував мені святкову зустріч з родиною, яку через зайнятість на дипломатичній роботі давно не бачила», – поділилась із дітьми своїм бажанням Тереза Хрущ. Вона розповіла, що її батьки живуть під Краковом і цьогоріч вона таки планує їх відвідати. А ще пані Тереза зауважила, що хоч в Україні і Польщі святковими вважаються різні дати, та все ж вона вірить, що Святий Миколай уже перетнув кордон і потрапив до нас. Як підтвердження цього, віцеконсулка вручила учасникам заходу величезні коробки з солодкими подарунками, отримавши від них у відповідь сувенірні новорічні композиції, виготовлені гімназистами та їхніми вчителями.

«Нам польська мова дуже подобається. Вона легка. Як почали її вивчати у п’ятому класі, так і продовжуємо. Спочатку батьки радили її вчити, а тепер ми й самі хочемо», – навперебій на перерві розповідають семикласники Ярослав Рубцов та Вадим Кузін. І хоч, зізнаються, в Польщі ще не бували, але дуже б хотіли поїхати та попрактикувати вимову там.

Про те, що цікавість до цього навчального предмету викликана перспективою вступу до польських вишів, розповів Віталій Кашубський. Його життя теж тісно пов’язане з цією мовою: навіть вивчаючи українську філологію у Переяславі, мав курси англійської та польської, а вже спеціальність викладача мови наших сусідів здобував у Східноєвропейському університеті Луцька. Окрім школи, викладав трохи в педколеджі, де, каже, ставлення до іноземних мов у студентів більш ніж серйозне.

Але до душі йому постійне спілкування з малими непосидами, тож зупинився на вчительській роботі у гімназії. Тепер, коли вдалось обладнати всім необхідним кабінет, ще з більшим ентузіазмом береться до праці, бо ж хочеться на найвищому рівні готувати учнів до різноманітних конкурсів, олімпіад, а після скасування карантину – й до традиційних поїздок до партнерських навчальних закладів у Грубешові чи Кентшині.

«Віталій Віталійович – така людина, що коли береться за якусь справу, то викладається на 200%. А зацікавленість його предметом така висока ще й тому, що сам він дуже приємний, харизматичний, водночас розумний, обізнаний у багатьох сферах. Його люблять діти й поважають батьки», – відгукуються про вчителя польської мови його колеги. Вони також щиро радіють кожному новому досягненню, завдяки якому їх навчальний заклад піднімається ще на одну сходинку, займаючи лідерські позиції у рейтингу шкіл України. І створення класу польської мови, та ще й з залученням до цієї справи дипломатичної місії – це безумовно чергова перемога, яких у гімназії ще багато попереду.

Юлія ПАШКОВА

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

10 + девятнадцять =