Новини

Урядова субвенція для підтримки постраждалих від насильства

Лайфстайл, Новини
156 переглядів

Уряд визначив порядок надання субвенції у 2024 році місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб, які надають послуги та психосоціальну підтримку особам, постраждалим від домашнього насильства чи насильства за ознакою статі. Сума  становить 200 мільйонів гривень.

У 2024 році субвенцію планують спрямувати на: завершення розпочатих у 2023 році робіт з реставрації, реконструкції, поточного та капітального ремонту та придбання меблів, інвентарю довгострокового користування для облаштування притулків для осіб, які постраждали від насильства; придбання автомобілів (мінівенів чи позашляховиків) для мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, які мають створитися в громадах.

За рахунок цих коштів органи місцевого самоврядування зможуть створити нові мобільні бригади, посилити вже сформовані чи забезпечити громади необхідною інфраструктурою, щоб якісно, ефективно та своєчасно надавати послуги особам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, в тому числі пов’язаного зі збройним конфліктом.

Так, у 2023 році кошти субвенції надано 11 громадам з прифронтових областей для створення нових служб, облаштування укриттів та проведення ремонту в пошкодженій інфраструктурі.

Виділення субвенції з державного бюджету дозволить збільшити кількість мобільних бригад на деокупованих територіях, де зруйнована інфраструктура, дофінансувати роботи зі створення відповідних сервісів, які не завершено у 2023 році, та провести ремонти у пошкодженій війною інфраструктурі.

Розподіл субвенції між місцевими бюджетами затверджується  урядом за поданням Мінсоцполітики. Додаткових видатків із держбюджету визначений Порядок не потребуватиме, оскільки зазначена сума вже закладена під час його планування на 2024 рік.

Коментарі
Теги: насильство, постраждалі, субвенція
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up