Новини
Сьогодні
04.12.2024

Урядові відповіді на енергетичні виклики

Лайфстайл, Новини
271 переглядів

Уряд відповідає на енергетичні виклики дієвими програмами підтримки бізнесу та населення. На цьому наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при резидентові України.

Він, зокрема, окреслив п’ять головних напрямків роботи  в енергетичній сфері.

Швидке відновлення енергооб’єктів – тут Міністерством енергетики затверджені усі плани та ремонтні програми як в тепловій, так і в гідро- й атомній генерації. Другий напрямок – захист об’єктів та збільшення ППО. Третій напрямок – це розвиток децентралізованої енергосистеми, Це нові можливості для людей, бізнесу та громад. Четвертий напрямок – збільшення імпорту електроенергії з Європи до 2,2 ГВт. П’ятий напрямок – залучення коштів та обладнання від партнерів»,.

Для населення та бізнесу вже діють, або запрацюють найближчим часом програми.

Так, для громадян  надаються безвідсоткові кредити на сонячні панелі та вітрові установки до 10 кВт потужності – до 480 тисяч гривень на 10 років без застави, під 0% річних. За програмою «ГрінДІМ» держава компенсує співвласникам житла мільйон гривень на сонячні панелі та два мільйонм гривень – на теплові насоси. Це покриває до 70% вартості проєкту. Уряд також напрацював рішення про кредитування ОСББ на суму до 5 мільйонів гривень.

Передбачають і надання кредитів «5-7-9» для малого та середнього бізнесу на встановлення газових електрогенераційних установок – до 150 мільйонів гривень на строк до 10 років під 5-9% з кредитними «канікулами» 6-12 місяців. На прифронтових територіях діятимуть ще більш пільгові умови.

Кредитування великого бізнесу на 5-7 років здійснюватиметься з процентною ставкою 14-16% для розбудови альтернативної генерації.

Енергообладнання звільняється від ввізного мита та ПДВ. У парламенті зареєстровані відповідні зміни до законодавства. Норми діятимуть для громадян і для бізнесу до початку 2026 року.

З 10 до 2 днів скорочені терміни отримання технічних умов на приєднання до електромереж, зменшена кількість документів з 7 до 2, до місяця знижений термін надання послуги приєднання до газорозподільчої системи, не потрібно проходити процедури відведення землі та оцінку впливу на довкілля.

Буде також запущена “гаряча лінія” та сайт з інформацією про нові можливості.

Коментарі
Теги: Енергетика, кредитування великого бізнесу
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up