На головну Досліджуємо проблему Урядові зміни до порядку надання  субсидій

Урядові зміни до порядку надання  субсидій

24

    Управління соцзахисту населення райдержадміністрації інформує, що 17 жовтня уряд вніс  зміни до порядку призначення житлових субсидій населенню, які застосовуються з 1 жовтня.

   Розширено напрямки використання субсидій. Вони тепер надаватимуться також на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, абонентське обслуговування для споживачів компослуг у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами.

- реклама -

   Розширено перелік осіб, яким може бути збільшена норма житла, на яку надається субсидія, на 30 відсотків. Субсидію на понаднормову площу можуть отримати також громадяни, які: отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, досягли пенсійного віку і отримують пенсію за вислугою років; отримують державну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю

    Якщо ЄСВ не сплачуєтьсяСубсидія може призначатись у випадках, якщо така заборгованість виникла з вини роботодавця, а не особи.

   Особи, які мають заборгованість зі сплати аліментів, не матимуть субсидії.  Вона не призначатиметься якщо у складі домогосподарства або у сім’ї його члена є особи, які, за даними Єдиного реєстру боржників, мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці (крім тих, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою лікаря).

   Загальна площа приміщення, на яку призначається субсидія, змінюється на опалювальну. Субсидія призначається, якщо опалювана площа не перевищує 120 кв. метрів для квартир та 200 – для будинків.

   Врегульовано питання наявності двох особових рахунків у будинку/квартирі. За рішенням комісії субсидія може бути призначена на приміщення, на які оформлено два і більше окремі особові рахунки, за умови, що опалювана площа частини кожного домогосподарства, на яку призначається  субсидія, не перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200  – для будинку

   Розширено повноваження комісій з призначення субсидій. Вона може призначати їх за особливими умовами у таких випадках: особа або інші члени домогосподарства надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі, у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії; члени домогосподарств є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою  лікаря;  сума середньомісячної нарахованої зарплати менше від розміру мінімальної не більше ніж на 10 відсотків за умови сплати ЄСВ.

   Надано право отримувати субсидію у випадку перебування за кордоном легально. За рішенням комісії  вона може призначатись, якщо члени домогосподарства в період, за який враховуються доходи, документально підтвердили набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соцзабезпечення, перелік яких розміщено на сайті Мінсоцполітики.

Передбачено можливість надання додаткової субсидії з місцевих бюджетів. За рішенням комісії субсидія може бути призначена у випадках, не передбачених положенням. Фінансування тоді здійснюється за рахунок бюджетів.

   Вирішено питання призначення субсидії студентам, які проживають в гуртожитку. Доходи батьків не враховуються у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання.

Враховано доходи розлучених батьків за наявності дитини. При розрахунку розміру субсидії доходи одного з батьків дитини не враховуються у разі призначення субсидії другому з дитиною

   Змінено перелік доходів, які враховуються та не враховуються при розрахунку розміру субсидії. До них будуть враховуватись грошові перекази, отримані із-за кордону. Не враховуватимуться сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб.

    Змінено систему розрахунку сукупного доходу для тих, хто  отримував допомогу з безробіття. Для осіб, які у періоді, за який враховуються доходи, отримували допомогу з безробіття, до сукупного доходу враховується: за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, меншому за прожитковий мінімум для працездатних осіб на кінець такого періоду, – дохід у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на кінець  згаданого періоду; за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, більшому за прожитковий мінімум для працездатних осіб, – фактично отримані доходи; за кожний місяць, у якому відсутні доходи, – дохід у сумі трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб на кінець періоду, за який враховуються доходи.

Зміни також стосуються сплати обов’язкового платежу. З 1 жовтня, якщо вартість спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитого. Тобто, якщо розмір обов’язкового платежу 200 гривень, а домогосподарство спожило її на 120 гривень, то все одно заплатить 120.

   Змінено систему розрахунку сукупного доходу для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування. Для тих, які  є платниками єдиного податку першої – третьої груп, не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та від провадження підприємницької діяльності.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

один + 10 =