На головну Досліджуємо проблему Урядові зміни до порядку надання  субсидій

Урядові зміни до порядку надання  субсидій

5

    Управління соцзахисту населення райдержадміністрації інформує, що 17 жовтня уряд вніс  зміни до порядку призначення житлових субсидій населенню, які застосовуються з 1 жовтня.

   Розширено напрямки використання субсидій. Вони тепер надаватимуться також на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, абонентське обслуговування для споживачів компослуг у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами.

- реклама -

   Розширено перелік осіб, яким може бути збільшена норма житла, на яку надається субсидія, на 30 відсотків. Субсидію на понаднормову площу можуть отримати також громадяни, які: отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, досягли пенсійного віку і отримують пенсію за вислугою років; отримують державну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю

    Якщо ЄСВ не сплачуєтьсяСубсидія може призначатись у випадках, якщо така заборгованість виникла з вини роботодавця, а не особи.

   Особи, які мають заборгованість зі сплати аліментів, не матимуть субсидії.  Вона не призначатиметься якщо у складі домогосподарства або у сім’ї його члена є особи, які, за даними Єдиного реєстру боржників, мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці (крім тих, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою лікаря).

   Загальна площа приміщення, на яку призначається субсидія, змінюється на опалювальну. Субсидія призначається, якщо опалювана площа не перевищує 120 кв. метрів для квартир та 200 – для будинків.

   Врегульовано питання наявності двох особових рахунків у будинку/квартирі. За рішенням комісії субсидія може бути призначена на приміщення, на які оформлено два і більше окремі особові рахунки, за умови, що опалювана площа частини кожного домогосподарства, на яку призначається  субсидія, не перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200  – для будинку

   Розширено повноваження комісій з призначення субсидій. Вона може призначати їх за особливими умовами у таких випадках: особа або інші члени домогосподарства надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі, у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії; члени домогосподарств є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою  лікаря;  сума середньомісячної нарахованої зарплати менше від розміру мінімальної не більше ніж на 10 відсотків за умови сплати ЄСВ.

   Надано право отримувати субсидію у випадку перебування за кордоном легально. За рішенням комісії  вона може призначатись, якщо члени домогосподарства в період, за який враховуються доходи, документально підтвердили набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соцзабезпечення, перелік яких розміщено на сайті Мінсоцполітики.

Передбачено можливість надання додаткової субсидії з місцевих бюджетів. За рішенням комісії субсидія може бути призначена у випадках, не передбачених положенням. Фінансування тоді здійснюється за рахунок бюджетів.

   Вирішено питання призначення субсидії студентам, які проживають в гуртожитку. Доходи батьків не враховуються у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання.

Враховано доходи розлучених батьків за наявності дитини. При розрахунку розміру субсидії доходи одного з батьків дитини не враховуються у разі призначення субсидії другому з дитиною

   Змінено перелік доходів, які враховуються та не враховуються при розрахунку розміру субсидії. До них будуть враховуватись грошові перекази, отримані із-за кордону. Не враховуватимуться сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб.

    Змінено систему розрахунку сукупного доходу для тих, хто  отримував допомогу з безробіття. Для осіб, які у періоді, за який враховуються доходи, отримували допомогу з безробіття, до сукупного доходу враховується: за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, меншому за прожитковий мінімум для працездатних осіб на кінець такого періоду, – дохід у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на кінець  згаданого періоду; за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, більшому за прожитковий мінімум для працездатних осіб, – фактично отримані доходи; за кожний місяць, у якому відсутні доходи, – дохід у сумі трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб на кінець періоду, за який враховуються доходи.

Зміни також стосуються сплати обов’язкового платежу. З 1 жовтня, якщо вартість спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитого. Тобто, якщо розмір обов’язкового платежу 200 гривень, а домогосподарство спожило її на 120 гривень, то все одно заплатить 120.

   Змінено систему розрахунку сукупного доходу для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування. Для тих, які  є платниками єдиного податку першої – третьої груп, не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та від провадження підприємницької діяльності.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

9 + пятнадцять =