На головну Новини «Успішна громада», «Територія мистецтв та їхні підсумки

«Успішна громада», «Територія мистецтв та їхні підсумки

116

Позавчора у Володимир-Волинській  філії Волинського центру зайнятості відбулась звітна зустріч із партнерами цієї установи.

Заступник директора філії Надія Веремчук розповіла про два проекти – «Успішна громада» і «Територія мистецтв», які стартували у 2019 році. Ними  передбачено тісну співпрацю з об’єднаними територіальними громадами району та народними умільцями Володимирщини, які ділились із безробітними секретами майстерності, можливо, надихнули когось розпочати власну справу.

- реклама -

Метою проекту «Успішна громада» є сприяння економічному розвитку ОТГ, розширення можливостей самозайнятості населення. Мотивування людей, пропозиція для них актуальних професій, різні соціальні послуги –  це мало формат ярмарку вакансій, презентацій та семінарів. Починали із Зимнівської та Устилузької громад, куди щоп’ятниці виїжджали спеціалісти філії, щоб ознайомити людей із переліком послуг, що надає служба зайнятості.

На 1 листопада на обліку є 161 безробітний з громад району. За сприяння служби зайнятості одна жінка з Льотничого, підготувавши бізнес-план, отримала одноразову фінансову допомогу і тепер є успішним підприємцем.

Надія Веремчук розповіла також про громадські та тимчасові роботи як напрямок роботи з клієнтами. Наразі залучили до них 258 людей. Це дозволяє перебувати на обліку у службі зайнятості і разом з тим мати тимчасова підробіток. У цій площині співпрацюють з Оваднівською, Зимнівською та Зарічанською громадами. Ідеться про благоустрій та соціальний супровід одиноких непрацездатних осіб, заготівлю дров тощо. Цей напрямок важкий: багато хто не хоче іти на громадські роботи.

Є послуга відшкодування роботодавцю  при працевлаштуванні безробітного єдиного соціального внеску, що нині використовується за дев’ять осіб.

Директор  філії Наталія Уколова проводить часті зустрічі з роботодавцями стосовно  професійного навчання, подання вакансій чи організацію тимчасових робіт. Найбільше вакансій подано у Зарічанській ОТГ, оскільки там птахофабрика, одне з найбільших підприємств, що звертаються за пошуком кадрів, повідомила Надія Миколаївна.

Проект «Територія майстерності» дуже об’ємний. У його рамках проведено 28 заходів, залучено понад 400 осіб. Завдяки проекту вдалось дізнатись про багатьох народних умільців міста й району. Ці творчі  і підприємливі люди допомагають навчити і безробітних. Виготовлення новорічних іграшок, вишивка, художній розпис печива, ремонт і реставрація годинників, створення штучних квітів – ось неповний перелік умінь, якими володіють майстри.

Ознайомлення з ними відбувається під час семінарів, тренінгів, екскурсій, майстер-класів.   Так, Галина Борис ділилась секретами вирощування винограду, Валентина Залуніна вчила безробітних писанкарству, Юлія Фесик  показувала, як спекти хороший коровай, Тетяна Асмолкова – навчала малювати квіти і створювати вітальні листівки, Валентина Борусевич – квіткові композиції з гофрованого паперу, а Лілія Бадлюк усіх, і навіть працівників філії, зацікавила розписом печива. У перспективі кожна з цих справ може стати дохідною, як варіант – через відкриття для дітей спеціалізованих гуртків.

Центр активно співпрацював із рівненською компанією Укрмілкінвест, зокрема надавав їй потужну інформаційну підтримку. Результатом стало відкриття двох сімейних молочних ферм у Рогожанах та Хотячеві.

На жаль, у нашому районі ще не розвинений «зелений туризм», зауважила заступниця директора філії. Успішно це працює в Шацькому районі, в карпатському регіоні. Оскільки місто історичне і тут більше 10 екскурсійних маршрутів, пропонують безробітним ознайомитись з ними і намагаються переконати, що у нас також можна розвивати «зелений туризм», з використанням національної кухні, традицій регіону, із запрошенням на гостину народних умільців із їхніми майстер-класами».

Як правило, у  службі зайнятості вчать безробітних робітничим професіям: це продавці, кухарі, оператори котельні, електрозварники тощо. Однак активно закликають займатись і підприємницькою діяльністю, реалізацією творчого потенціалу. Принагідно Надія Веремчук подякувала головам громад за сприяння в організації семінарів. Грамоти  вручено представникам активних підприємств-партнерів –  хлібозаводу, ТОВ «Руслан-Агро», птахофабрики та іншим, також – Тетяні Грушевській, Валентині Борусевич, Богдану Яновичу, Світлані Жук, Лілії Бадлюк.

Усім їм подякували за те, що допомагають службі зайнятості в реалізації  нових починань. «Будемо намагатись підшуковувати для вас хороші кадри, продовжувати співпрацю з ОТГ і з народними умільцями, будемо вас рекламувати», – натомість пообіцяла Надія Веремчук.   Завершили зустріч оглядом спеціально облаштованих локацій із демонстрацією виробів народних умільців.

Світлана КОШИРЕЦЬ.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

пять + чотирнадцять =