Новини

Успішний старт літньої школи мистецтв

Архів
13 переглядів

 

Літня Школа мистецтв – освітній проект, який має на меті познайомити жителів міста незалежно від віку з різноманітними видами образотворчого мистецтва. Щовихідних до Володимира приїжджають експерти, які проводять лекції та майстер-класи для жителів міста. До участі у проекті запрошують усіх охочих, а попередні знання та мистецький досвід необов’язкові. Головне,  кажуть викладачі школи мистецтв,  принести з собою гарний настрій, зацікавленість та бажання вчитися. Проект здійснюється за підтримки гранту, наданого Державним Департаментом США, тому участь у ньому безплатна.

Перші заняття сезону-2019 відбулися  в останні дні червня у приміщенні дитячої художньої школи імені М. Рокицького. У суботу слухачі школи мистецтв опановували ази флоріш каліграфії – розчерків, з допомогою яких можна створювати квіткові композиції для підписування вітальних листівок, запрошень, закладок для книг, реклами, оформлення меню тощо. Лекцію і майстер-клас провела доцент кафедри дизайну і теорії мистецтв Прикарпатського університету ім. В Стефаника, кандидат наук мистецтвознавства, член спілки художників України Надія Бабій. Учні прослухали історію про виникнення мистецтва квіткової каліграфії, ознайомилися із прикладами її використання у культурі й повсякденні. На майстер-класі панувала атмосфера зосередженого спокою, адже, як слушно зауважила пані Бабій, флоріш каліграфія – це своєрідна медитація,  політ фантазії, відпочинок для мозку.

Недільне заняття із кольорової монотипії проводив Богдан Губаль – художник, професор Прикарпатського університету, заслужений діяч мистецтв України. У процесі роботи над монотипією фарба наноситься на поверхню, яка не вбирає її (на майстер-класі для цього використовували скло). Потім малюнок переноситься на папір шляхом притискання. Монотипія дозволяє отримати унікальний відтиск, а зображення, виконані цією технікою, можуть стати неповторною родзинкою в інтер’єрі, окрасою книги чи одягу. Учасники майстер-класу не приховували свого захоплення незвичайним процесом, вигукуючи слова захоплення, переглядаючи результати роботи учасників. Завершивши одну монотипію, одразу ж бралися за наступну, яка не мала жодного шансу бути подібною до попередньої. Неповторність зображення – те, що зачаровує у техніці кольорової монотипії, і щирий захват учасників майстер-класу підтверджує це.

Вже цієї суботи, шостого липня, відбудеться заняття із ткацтва, яке проводитиме Тетяна Омельченко, викладач дитячої художньої школи, випускниця відділення художнього ткацтва Львівської академії мистецтв, знана в Україні й за її межами майстриня. Допомагати учням школи мистецтв у  непростому, але захопливому процесі створенні міні-гобелену будуть також  викладачі художньої школи Інна Гарголь і Людмила Курилич. Безперечно, робота над гобеленом вимагає неабиякої зосередженості, терпіння і уваги до деталей, однак результат перевершує очікування!

Поки заняття у Школі у розпалі, не пропустіть унікальний шанс відвідати лекції і майстер-класи талановитих викладачів, спробувати себе у різних стилях і техніках образотворчого мистецтва. Ви точно не пошкодуєте про проведений у Школі мистецтв час!

Інформацію про дати, час проведення і тематику занять шукайте у  газеті  “Слово правди” та на сторінці Літньої школи мистецтв у Facebook.

Оксана  РОМАНЮК,

студентка факультету журналістики Львівського національного університету ім. Івана Франка.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up