На головну Новини Устилуг може втратити статус міста

Устилуг може втратити статус міста

332

Кабмін подав у Верховну Раду проект закону про засади адміністративно-територіального устрою України, який передбачає, що місто повинно мати понад 20 тисяч населення, селище – 5 тисяч і більше, а село – менше ніж 5 тисяч населення.

Проект уточнює поняття адміністративно-територіальних одиниць в Україні. А також закріплює за урядом права утворення і ліквідації адміністративно-територіальних одиниць, встановлення і зміни їх меж. За  урядом залишиться право визначати, яка кількість жителів необхідна для того, щоб населений пункт вважався містом, чи в місті утворювалися райони.

- реклама -

Отже, щоб населений пункт називався містом, необхідно, щоб в ньому було не менше 20 тисяч жителів, які проживають переважно в спорудах компактної забудови, а також промислові і переробні підприємства, підприємства комунального господарства і розвинена соціальна комунальна і транспортна інфраструктура.

Отож такі міста області, як Берестечко, Горохів, Камінь-Каширський, Ківерці, Любомль, Рожище та Устилуг можуть втратити свій статус.

Якщо населений пункт з чисельністю не менше п’яти тисяч жителів буде складатися з переважно садибної забудови, а також мати залізничні вузли, гідротехнічні та інші споруди, він може називатися селищем. Інші ж вважатимуться селами. Один або кілька населених пунктів можуть об’єднатися у громаду. А об’єднання громад із загальною кількістю не менше 150 тисяч жителів вважатиметься районом. Область складатиметься з районів.

У законопроекті також хочуть закріпити порядок перейменування населених пунктів. Місцева рада повинна буде звернутися зі спеціальним поданням в Кабмін, той підготує проект рішення для Верховної Ради, а вона повинна проголосувати за нього. А ось для перейменування громад рішення Ради не потрібно, Кабмін зможе це зробити сам після звернення органів місцевого самоврядування.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

три × 5 =