Новини

«Устилуг» за трафіком автотранспорту випередив «Ягодин»

Новини
233 переглядів

Торік митний пост “Устилуг” вперше випередив “Ягодин” за трафіком автотранспорту через пункти пропуску на державному кордоні у межах Волині за 2023 рік. Про це повідомляє Волинська митниця.

“Устилуг” довгий час розглядали як “молодшого брата” балуваного реконструкціями “Ягодина”. Україна як незалежна держава розбудувала “Устилуг” у 1997 році. Там уперше впровадили експериментальний проєкт спільного митного і прикордонного контролю. З 2000-го року “Устилуг-Зосін” заявив про себе як про міжнародний пункт пропуску, але лише  для переміщення громадян на легкових авто масою до 3,5 тонни. Під час пандемії коронавірусу пункт пропуску взагалі припиняв роботу.
Але з початком повномасштабного вторгнення він став універсальними і широко відкритими дверима в Європу для мільйонів громадян, які перетинали кордон пішки або в автомобілях, незалежно від їхніх габаритів. За 2023 рік, “Устилугом” скористалось понад 1,5 мільйона водіїв та пасажирів, які перетинали кордон в обох напрямках на легкових (майже 380 тисяч), вантажних (майже 60 тисяч) авто або в автобусах (понад 16 тисяч рейсів).
Таким чином, зважаючи на заборону пропуску легкових авто та блокування руху ваговозів через “Ягодин”, митний пост “Устилуг” вперше випередив свого багаторічного “наставника”. У 2023 році ним скористалося 453 тисячі транспортних засобів проти 420 тисяч, які перетинали кордон через “Ягодин”.
“Такі підсумки примушують засумніватися у доцільності продовження заборони руху легкових транспортних засобів та нерегулярних пасажирських перевезень через “Ягодин”. Порожнеча, яка триває в ньому уже майже два місяці, – то заморожені державні ресурси. Ними могли б користуватись люди, які нині стоять у вже хронічних та виснажливих чергах перед “Устилугом”. За добу у 2023 році він оформляв в середньому 589 машин на виїзд з України та 652 – на в’їзд. У їхніх салонах кордон перетинало за добу 4203 громадяни”, – зауважуть у Волинській митниці.

Коментарі
Теги: Митний пост "Устилуг", трафік
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up