Новини

Устилужани мандрували зачарованим Поліссям з професором Давидюком

Архів
5 переглядів

Цікава культурна подія відбулася напередодні річниці з дня народження  всесвітньовідомого композитора Ігоря Стравінського в Устилузі.  За сприяння міського голови та дирекції  міжнародного фестивалю «Стравінський та Україна» у  музеї-садибі представив свою монографію  «Зачароване Полісся»  та тритомник «Поліська дома» доктор філологічних наук Східноєвропейського університету Віктор Давидюк.

Із захопленням слухали лекцію професора,  який досліджує поліський край крізь призму історії, археології, антропології, популяційної генетики, етнології, топоніміки та фольклору, працівники закладів культури  об’єднаної громади,  викладачі школи мистецтв, співробітники міської ради на чолі з міським головою, котрий і сам є володарем найпоширенішого на наших теренах прізвища – Поліщук. Віктор Давидюк, який нещодавно у Луцьку виступив із рефератом  «Пресвятая весна» Ігоря Стравінського в контексті європейського модернізму»,  розповів, чому  припускає, що мелодію  української веснянки «Пресвятая весна, що ти нам принесла», яка двічі звучить на початку твору,  Стравінський вперше міг почути саме в Устилузі.

Модератор зустрічі,  художній керівник фестивалю «Стравінський та Україна» Василь Ворон зазначив, що подорож до «райського куточка для творчості» композитора стала новим супутнім заходом у рамках  цієї музичної  імпрези, що відбувається уже 25-ий раз. На жаль, до Устилуга не приїхав, як було заплановано, спеціальний гість – поет і журналіст Сергій Цюрись, у доробку якого народознавчі нариси, поетичні твори,в яких використані фольклорні матеріали, зібрані на волинському Поліссі.

Директор Устилузької школи мистецтв Володимир Терещук  провів для науковця, студентів та меломанів, які приїхали разом із ним, екскурсію єдиним у світі музеєм видатного композитора.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up