Новини

Устилузька громада приєдналася до «Угоди мерів»

Архів
19 переглядів

На сесії Устилузької міської ради на початку травня  депутати підтримали пропозицію приєднатися до європейської ініціативи «Угода мерів», яка співпрацює із містами та об’єднаними громадами України уже 10 років.

А у вівторок на ХІ Міжнародної конференції «Угода мерів та енергоефективність будівель: вчора, сьогодні, завтра»   устилужани у числі 32 міст та громад  офіційно підписали   приєднання до «Угоди мерів». З волинян цього ж  дня долучилися  до неї місто Володимир-Волинський, об’єднані громади Литовежа, Павлівки, Шацька та Дубового.

Ця конференція протягом двох  днів  тривала у місті Славутич Чернігівської області. З боку Європейського союзу угоду представляли Томас Фреллесен – заступник голови представництва ЄС в Україні та Крістоф Фрерінг – керівник команди проекту ЄС «Угода мерів – Схід».

Що дасть нам практично ця угода? Насамперед, можливість виходити на пряме спілкування із європейськими донорами. Пріоритетним напрямом діяльності об’єднання є проведення заходів з енергозбереження як у закладах соціальної інфраструктури так і у багатоквартирних будинках. А це утеплення фасадів, дахів, фундаментів – проведення комплексу робіт для того, щоб такі дорогі енергоносії використовувалися найефективніше.

На конференції було багато цікавих презентацій та зустрічей. Мені випала нагода поспілкуватися із директором проекту німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Реформа управління на сході України» Крістіаною Хагенедер. Саме завдяки співпраці із цим проектом в місті Устилуг у квітні цього року відкрився новий ЦНАП. Ремонт частини приміщення міської ради під цей центр співфінансували німецькі інвестори, виділивши  904 тисячі гривень. Від імені жителів Устилузької громади, які тепер мають можливість отримувати доброякісні адмінпослуги  подякувала пані Крістіані та в її особі GIZу  і… запевнила, що якщо проект співфінансує нам утеплення фасаду Устилузької школи,  то ми такі кошти теж ефективно використаємо.

Участь у заходах такого рівня – це й реклама нашої громади, її досягнень, інформування про завдання та проблеми. Сподаваюся, що  у найближчі роки такі презентаційні дії дадуть матеріальні результати.

Світлана ДУБИЦЬКА,

заступник Устилузького міського голови

 

  На фото (зліва на право): Світлана Дубицька – заступник Устилузького міського голови, Ярослав Матвійчук – перший заступник  володимир-волинського міського голови, пан Крістоф Фрерінг, Іван Іванчук,  Андрій Сапожник,  Сергій Віннічук – голови Литовезької , Павлівської  та Шацької ОТГ.

Коментарі
Теги: "Угода мерів", Володимир-Волинський, міжнародна співпраця, Світлана Дубицька, устилузька ОТГ
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up