Новини

Устилузьке лісництво реконструювали на мільйон гривень

Архів
84 переглядів

Понад мільйон гривень виділило на реконструкцію Устилузького лісництва ДП «Володимир-Волинське ЛМГ». 

Устилузьке лісництво одне з найстаріших в Україні, тож має цікаву історію. Талісманом цього лісництва стали два ясени, посаджені устилузьцями на спомин про скасування кріпацтва в Російській імперії. Свого часу на території лісництва висадили сад. Завжди, хто б не очолював лісництво, тут дбали про дендрологічний сквер. Він причепурений, підстрижений, мов який модник. Двоповерхівка лісництва давно стала міським раритетом, тут, окрім лісівників, свій навчальний клас має учнівське лісництво.

– З часом виникла потреба її реконструкції, – каже директор ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» Володимир Філюк. – Потрібно було привести до сучасних вимог конторське та господарські приміщення, облагородити територію, поновити огорожу.  Ми вишукали потрібні кошти, а вже проектанти, дизайнери, будівельники й працівники лісництва попрацювали на совість: приємно зайти і на територію, і до робочих кабінетів.

Лісничий Микола Єдинак також задоволений якістю робіт. Показує робочі кабінети, клас учнівського лісництва. Світлі, просторі кімнати милують зір, скрізь пахне деревом.

– Ми вклали у реконструкцію понад мільйон гривень, – зазначає Микола Дмитрович. – Зроблено дуже багато: перекрили дах, встановили нове твердопаливне опалення, відремонтували кабінети, підсобні приміщення, привели до належного стану складські приміщення. Левова частина коштів пішла на матеріали й оплату робітникам, подбали й про світлини та інформаційні стенди. Вважаю, за багатолітню історію активної діяльності лісництво «заробило» на такий подарунок.

Впорядковано і господарський двір. Добротно виглядають пункт скупчення пожежного інвентарю, усі господарські будівлі. Оновлено тротуари, лісівничий устилузький дендропарк прикрасили нові екзотичні деревця та кущі. А ще з’явилася теплиця.

– Хотілося б зробити таку, як у Павлівці, – додає Микола Єдинак, який свого часу встиг попрацювати і в цьому лісництві. – Там зі штучним зрошенням вирощуються й декоративні насадження. Та все ж перший крок зробили, а згодом будемо вдосконалювати.

Зараз у теплиці та поблизькій шкілці вирощуються сіянці сосни та ялини для лісовідновлення. Капітальною реконструкцією лісництва задоволене й керівництво прикордонного містечка, адже його будівля також є і своєрідною туристичною візитівкою цього краю.

Сергій ЦЮРИЦЬ

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up