Устилужани разом із працівниками ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» долучились до глобальної акції «1 000 000 дерев за 24 години», яка проходила по всій Україні 17 жовтня. Усього за декілька годин два десятки активістів серед яких місцеві жителі, працівники міськради Устилуга, депутати, атовці та духовенство висадили понад 6 тисяч саджанців дубів та модрин на ділянці площею майже один гектар. Попри дрібний дощ та осіннє прохолодне повітря усі учасники акції отримали задоволення від отриманого результату. Кажуть, що тепер будуть приводити сюди своїх дітей, аби показати, який ліс колись посадили батьки.

Усього близько ста країн долучились до глобальної акції із озеленення, котра має на меті поліпшити екологічну ситуацію у світі. Провести її планували навесні, проте завадив карантин, а відтак вирішили перенести на осінь, а саме на 17 жовтня. В Україні акція проводилась з ініціативи Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Державного агентства лісових ресурсів, а також Благодійної організації «Озеленення України». На Волині акцію приурочили Дню захисника України. Загалом в області запланували висадити понад 100 000 маленьких деревець.

- реклама -

Узяти участь у висадці дерев міг взяти участь кожен свідомий громадянин, який прагне внести свою частку у розвиток лісового господарства. На Володимирщині до акції долучились працівники ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» та небайдужі жителі Устилузької громади на території якої і обрали ділянку для висадки дерев.

«Сподіваємось, що якщо не ми, то наші онуки та правнуки насолоджуватимуться цим дубовим лісом, а той невеликий вклад, який ми вносимо, допоможе і надалі згуртовуватись для ефективної протидії кліматичним змінам», – зазначив головний лісничий володимирського лісгоспу Микола Іваницький перед тим, як провести короткий інструктаж для тих, хто висаджував дерева уперше.

Перш, ніж приступити до роботи,  початок цієї гарної справи поблагословив настоятель устилузького храму преподобного Феодора Острозького отець Федір. На ділянці, яка вийшла з під рубки головного користування грунт був уже був попередньо підготовлений, тож активісти, розділившись по двоє, узяли до рук спеціальні лопати – мечі Колосова, відра та саджанці та почали висаджували дерева у борозни.

Уже за декілька годин на гектарі лісової площі почали височіти тисячі дворічних дубів та модрин. Усі саджанці вирощені лісівниками на базовому розсаднику, що у Павлівському лісництві. Саме на плечі працівників лісгоспу тепер лягає робота із подальшого догляду за молодим лісом та його охороною.

Задоволення від спільної праці на свіжому повітрі, котра принесе користь майбутнім поколінням, отримали усі без виключення учасники акції. Навіть ті, для кого це був перший подібний досвід зауважили, що обов’язково братимуть участь і у наступних акціях.

Тетяна ІЗОТОВА.

 

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

вісімнадцять − 11 =