Новини

Узаконено домашню працю

Лайфстайл, Новини
214 переглядів

Верховна Рада ухвалила закон щодо регулювання праці домашніх працівників. Зокрема, він вводить в законодавство поняття “домашня праця”.

Цей документ має забезпечити соціальний захист домашнім працівникам та знизити рівень незадекларованих працівників. З  прийняттям закону в Кодексі законів про працю України буде нова глава XI-A “Регулювання праці домашніх працівників”. Вона складатиметься з шести нових статей, в яких визначаються поняття домашніх праці та працівників, закріплюється їх правовий статус та особливості його правового регулювання, визначаються обов’язкові умови трудового договору. Домашнім працівником вважатиметься фізична особа, яка займається домашньою працею в рамках трудових відносин з роботодавцем не менше ніж 40 годин на місяць. Такою працею вважатиметься робота, яка виконується для домогосподарства за трудовим договором.

Передбачається, що домашні працівники зможуть користуватися всіма трудовими правами та гарантіями, передбаченими законодавством про працю. Зокрема, правом на безпечні та здорові умови праці.

З домашніми працівниками укладається трудовий договір, який є основним документом, що засвідчує виникнення, зміну та припинення трудових відносин та визначає права та обов’язки сторін.

Коментарі
Теги: Домашня праця, трудовий договір
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up