На головну Інтерв'ю Узявши в аргументи діла, а не слова: інтерв’ю з Віктором Поліщуком

Узявши в аргументи діла, а не слова: інтерв’ю з Віктором Поліщуком

338
Віктор Поліщук

 

  – Чому ви вирішили йти на вибори?

- реклама -

– Всі ми звикли до того, що вибори в Україні проходять дуже часто. Президентські, парламентські, позачергові, місцеві… Агітація, обіцянки, підкуп виборців, подарунки, гречка…
Сам передвиборчий процес вже став буденністю – знову бачимо усміхнені обличчя кандидатів, слухаємо та читаємо їх передвиборчі обіцянки та незмінні популістичні гасла. Кандидати не гребують за час перегонів зробити багато, інколи навіть дуже.  Всі ці дії є нічим іншим, як лицемірством та цинічною брехнею. І, на жаль, чим більше брехні, тим охочіше в неї повірять.. Я не хочу щоб ОТГ перетворилося на ОЗГ – організовану злочинну групу, на чолі якої опинився б той чи інший впливовий магнат.

Саме в противагу цьому я цілком свідомо та виважено вирішив  знову балотуватися на посаду голови Устизької міської ради. Йду на вибори з чистим серцем, відкритою душею та розумінням великої відповідальності перед громадою, разом із своєю командою,  своїми однодумцями.

    – Першим завжди важко. П’ять років тому ви були одним із перших очільників громади на Волині та Україні, наважилися на зміни і взяли на свої плечі важку ношу проведення реформи децентралізації у громаді. Чи досягли поставленої мети,  що вдалося реалізувати. 

– Більшість кандидатів на посаду міського голови привертають увагу виборців не зробленими справами, а лише обіцянками, подекуди нездійсненими. А в мене за плечима реальні справи.  Це за моєї ініціативі в 2015 році  було утворено Устилузьку ОТГ, в яку ввійшло  сім сільських рад. Люди повірили в мене, бо  запропонував їм шлях змін. Перед новообраним міським головою стояли проблеми, які не  розв’язувалися останні 30 років за відсутності коштів в місцевих бюджетах, а подекуди і через небажання перемін. У незадовільному стані перебували дорожньо-транспортна інфраструктура, внаслідок чого перевізники відмовлялися або сходили із маршрутів, об’єкти соціально-культурної сфери, бо капітальні ремонти приміщень закладів освіти не проводились багато років,  у закладах культури про ремонти і обладнання забули вже давно, комунальна інфраструктура була занедбана. Тому свою роботу за підтримки депутатського корпусу спрямовував на вирішення ключових питань громади: наповнення бюджету, запровадження заходів з енергозбереження на існуючих об’єктах, поліпшення привабливості громади шляхом будівництва та ремонтів об’єктів інфраструктури. Ключовою проблемою був і залишається ремонт дорожньо-транспортної мережі громади, бо ніякий інвестор не прийде сюди, не створить робочі місця там, де немає доріг.

Мої опоненти  критикують та звинувачують в тому, що  щось не було  зроблено або зроблено не так. Проте, я усвідомлюю, що розв’язати всі проблеми, які нагромаджувались роками, неможливо за такий короткий термін. Навіть у такій країні, як Польща, процес перетворень реформи децентралізації затягнувся на 20 років і  досі ще не завершився.

До речі, один із моїх опонентів на своєму біл-борді озвучив салоган: «Устилузька громада заслуговує на краще», але він не наголошує на питанні, що громада буде кращою тільки тоді, коли всі свідомі громадяни будуть платити податки та не застосовувати схеми ухилення від  них. Без коштів платників податків побудувати краще майбутнє неможливо.

Я хочу подякувати депутатському корпусу, апарату міської ради, бо ці зміни стали можливими саме завдяки спільній праці. І мені, міському голові зі стажем, незрозуміла позиція опонентів, які твердять, що всі позитивні перетворення то справа «його» або «її», а прорахунки – виключно міського голови.  Жоден  очільник громади не зміг би реалізувати своїх планів без підтримки депутатів.

   – З якими планами йдете на посаду  і які питання будуть  пріоритетними у вирішенні:

– Я щирий прихильник розвитку місцевого самоврядування на принципах прозорості, відкритості і  доступності громадському контролю. Децентралізація влади необхідна, щоб розподіл коштів  відбувався на місцях, де ці кошти збираються. Ефективність  цього очевидна: місцева громада реально знає ситуацію, які проблеми потребують першочергового реагування, а які можуть почекати.

Якщо посаду міського голови громада довірить мені, зосереджу роботу на:  розробці із обов’язковим обговоренням з громадою та поетапному втіленні в життя трирічного плану соціально-економічного та культурного розвитку громади; забезпеченні стабільної роботи підприємств, установ, організацій громади, створенні привабливого інвестиційного клімату: підтримаю всіх інвесторів, які на взаємовигідних умовах, враховуючи інтереси громади, створюватимуть нові робочі місця; пріоритетним буде вирішення питань благоустрою та екології в громаді; розбудові дорожньої та соціально-культурної інфраструктури, сприяти розвитку сімейної медицини, завершенні робіт  з проведення Інтернету у віддалені та малочисельні населені пункти, всебічній підтримці малого і середнього бізнесу (за європейським досвідом  місцевий бюджет формується від 50 до 70 % за рахунок розвитку малого та середнього підприємництва), вжитті дієвих заходів щодо виведення секторів економіки з тіні та протидії  її криміналізації, реалізації законодавчо закріпленого права громади економно та ефективно використовувати у спільних інтересах рухоме і нерухоме майно, землю, природні ресурси, що їй належать громаді на правах комунальної власності; розроблені та затвердження генерального плану м. Устилуга та населених пунктів громади з метою розроблення просторового планування.

Детальні кроки є в моїй передвиборчі програмі, ефективна реалізація якої можлива тільки за безпосередньої зацікавленості і участі кожного члена територіальної громади.

   – Чим ближче до виборів, тим більше критики лунає у вашу сторону від опонентів. Чи завжди вона справедлива. Як ви реагуєте на неї?

– Не критикують того,  хто нічого не робить. Як ти робиш, то завжди знайдеться той, кому щось не подобається. Моє життєве кредо – доводь ділом, а не словом.

Ось до прикладу приведу ситуацію із так званим «інвестором-забудовником». До міської ради звернулась фірма з іноземними інвестиціями про надання земельної ділянки під забудову багатоквартирного будинку. Цю ділянку можна було отримати тільки з аукціону. Декілька сесій депутати приймали процедурні питання для підготовки аукціону. Коли була виготовлена документація на  цю  ділянку, залишилось проголосувати питання виставлення її на аукціон, два депутати, змовившись, не голосують, хоча на попередніх сесіях голосували і питань не виникало. Таким чином, аукціон не відбувся. Мене звинуватили, що я хотів продати за безцінь, хоча її вартість мала визначитись на аукціоні. Виникає питання до дій депутата: чому спочатку він голосував, а потім відмовився голосувати? Можливо лобіював власні інтереси?

 – І на  кінець з чим ви хочете звернутися до жителів громади напередодні виборів.

– Враховуючи багаторічний досвід роботи на посаді міського голови, набуті за цей період досвід, знання, вміння, зв’язки з владними та діловими колами громади, району та області, реально оцінюючи економічний, фінансовий та людський потенціал громади, досконало знаючи її проблеми, глибоко усвідомлюючи відповідальність за долю громади, її мешканців, я йду на вибори, щоб забезпечити в громаді мир і злагоду, нормальну діяльність і сталий розвиток  підприємств, установ та організацій, закладів освіти, культури, охорони здоров’я та комунальної служби.

Я знаю, що в цьому тривожному році життя кинуло виклик, обумовлений внутрішніми та зовнішніми чинниками. Але мені не потрібно додаткового часу для входження у владу. Я працюю і знаю як потрібно втримати ситуацію і  рухатись вперед…

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

8 − чотири =