Новини

В черзі на кордоні з Польщею водії стоять по 11 днів

Бізнес
326 переглядів

Черги не зменшуються. На пункті пропуску «Ягодин–Дорогуськ» на в’їзд в Україну очікують 1100 вантажівок, повідомляє Волинська митниця. Величезна черга утворилася через польських перевізників, які з 6 листопада блокують рух фур.

Один із волинських далекобійників, який нині стоїть у черзі вже 11 днів, повідомив, що мітингувальники пропускають на в’їзд в Україну одну вантажівку на годину, йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

«Одинадцять днів у колєйці, щоб ви собі розуміли. Ще вісім кілометрів до мітингувальників, які перекривають кордон. Пускають одну машину на годину. Усі на нервах. У всіх нерви здають. Холодно. Немає умов, нічого. В полі. Це жесть! Просто жесть!» – говорить водій.

На Волинській митниці повідомили, що черга з вантажівок на в’їзд в Україну на пункті пропуску «Ягодин–Дорогуськ» сягає орієнтовно 50 кілометрів. Окремого коридору для пропуску швидкопсувного товару, небезпечних вантажів чи гуманітарної допомоги немає.

«Черга дуже довга. Вона зараз оцінюється в приблизно 50 кілометрів. Там є розриви… Тому що їм не дозволяють стояти в населених пунктах. Вони стоять лише на дорозі, між населеними пунктами. Зрозуміло, що протестувальники не їздять уздовж такої довгої черги туди і назад, аби вибирати вантажі з тої черги, і не роблять їм коридору. Відповідно, якщо цистерна стоїть умовно у хвості за 50 кілометрів від Дорогуська, то її ніхто не бачить і її спеціально першочергово ніхто не пропускає. Однак якщо вона доїжджає п’ять кілометрів до Дорогуська, от тільки тоді її побачать і пропустять. Оскільки вони обіцяли це робити. Спеціальних коридорів для вантажів із гуманітарною допомогою або вибухонебезпечними речовинами немає. Ніхто цим не займається, ніхто не опитує тих водіїв і ніхто їх з тої живої черги не витягує», – прокоментувала речниця Волинської митниці Валентина Черниш.

Нагадаємо, що польські протестувальники нині блокують три польсько-українські пункти пропуску. Їхня головна вимога – повернути практику дозволів для українських перевізників, яка діяла до повномасштабного вторгнення Росії.

У Держприкордонслужбі повідомляють, що станом на ранок 20 листопада в чергах на території Польщі в напрямку України перебували близько 2900 вантажівок. Найбільше фур на в’їзд навпроти пункту «Краківець» – 1200, навпроти «Ягодина» – 1100 і навпроти «Рави-Руської» – близько 600 вантажівок.

Коментарі
Теги: кордон, черга
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up