Новини

В історичному музеї відкрили виставку Євгенії Ромащук

Архів
12 переглядів

Презентація виставки « Від доньки – до батька: квітуча гілка роду Ромащуків» відбулася 5 березня в історичному музеї імені Омеляна Дверницького. На ній експонуються вироби Євгенії Ромащук.

Євгенія Йосипівна Ромащук народилася 11 лютого 1943 року в селі Уханька Грубешівського повіту – на етнічних українських землях, які тепер належать Польщі. Окрім неї, у батьків – Ганни і Онуфрія – були син Степан, доньки Марія і Зіна. Родина зазнала поневірянь як вимушені переселенці.

Талант до роботи з природніми матеріалами пані Євгенія перейняла від свого батька – Йосипа Ромащука – Заслуженого майстра народної творчості України. Він прожив понад 90 років, виготовляв брилі, кошики, сипанки з рогози, очерету, молокити, ситника. У 1999 році під час візиту до Володимира другого Президента України Леоніда Кучми подарував йому солом’яного капелюха  і цим дуже розчулив главу держави.

Євгенія Ромащук здобувала освіту у Кролевецькому профтехучилищі( за фахом ткацтво), Львівському училищі декоративно-прикладного мистецтва імені І. Труша та Львівському інституті декоративно-прикладного мистецтва.

На виставці, окрім плетених виробів, майстриня презентувала картини на полотні і шовку(у техніці батик), писанки, фотовиставку з історії сім’ї.

Уся родина Ромащуків багата талантами. Брат Степан і сестра Марія віршують , сестра Зіна пише вірші і займається художнім фото.

На зворушливій презентації , яку провела науковий співробітник музею Ганна Доскоч, виступили настоятель Собору Різдва Христового отець Микола Удуд, який закликав Боже благословіння, голова місцевої філії союзу українок Віра Чайковська, директор дитячої художньої школи Адам Михалик, начальник відділу культури Дмитро Терьохін, рідні, друзі, які привітали майстриню.

Окрасою презентації був спів Лариси Лучинець, Людмили Гендис, Тетяни Пасієвич.

Виставка відкрита для огляду до кінця березня. Завітайте!

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up