На головну Новини В Оваднівській громаді: нова професійна команда

В Оваднівській громаді: нова професійна команда

266

Чи вже відчули у громаді, яка утворилась три місяці тому,  об’єднавши   18 сіл, де проживає п’ять тисяч 200 жителів,  переваги децентралізації, які перші самостійні кроки здійснюють та як готуються до впровадження новацій, які держава «спускає» на село?  Нещодавно наші журналісти провели один день у цій громаді, аби побачити все на власні очі.

Нова команда

- реклама -

У сільраді Оваднівської громади нині людно, адже після створення ОТГ тут з’явились нові спеціалісти та нові відділи. У кожному кабінеті робота кипить – оформлюють різні документи, пишуть проекти та гранти. А настрій у всіх позитивний та оптимістичний.

– Після об’єднання працювати стало набагато легше, – каже оваднівський голова Сергій Панасевич, адже сформували сильну команду,  до якої увійшли грамотні люди та фахівці своєї справи. Окрім цього відчуваємо себе більш незалежними фінансово, адже поки що все складається навіть краще, аніж сподівались.

А кошти у громаді є на що витрачати, адже плани на цей рік мають дуже серйозні – у всіх селах робитимуть вуличне освітлення, на що піде близько півтора мільйона гривень,  як з місцевого, так і обласного бюджетів. Очільник ОТГ розповідає, що об’їздили усі села громади, аби детальніше вивчити  нагальні проблеми. На основі цього розробили план розвитку громади, в якому прописали усі болючі місця і вже узялись за написання проектно-кошторисної документації на всі об’єкти – вуличне освітлення, ремонти покрівель шкіл та інших соціальних об’єктів. Тож, як тільки з’являться гроші, їх можна одразу виділити на ці роботи.

– Найбільш болюче питання зараз це дорога, – каже Сергій Панасевич, –  на днях у нас були представники облавтодору, тож незабаром  виготовлятимемо проектно-кошторисну документацію на ремонт п’яти кілометрів дорожнього покриття від кінця Овадного до Красностава. Ці роботи профінансує область, а  за власні кошти  вже ремонтуватимемо решту дороги від повороту у селі Верба.

Невирішеним поки що лишається питання транспортного сполучення чотирьох сіл Гайківської сільради, яка наразі є відрізаною від адмінцентру громади. Тож невдовзі зустрічатимуться із одним із володимирських перевізників, послуги якого готові оплачувати, аби лишень запустити цей рейсовий автобус.

Великдень цього року буде раннім, тож, як тільки дозволять погодні умови, візьмуться за благоустрій та прибирання кладовищ. Нині, за словами голови, в найкращому стані цвинтар села Свійчів, тож ставить його всім старостам у приклад. На наступне засідання виконкому запросять усіх священників та старост, аби ще раз на цьому наголосити. Також планують до Великодня докупити ще близько ста контейнерів для збору та вивезення сміття.

Одне із основних завдань, яке ставить перед собою керівництво громади, – створення  нових робочих місць. Працевлаштували уже тринадцять людей з п’ятдесяти запланованих. Адже зі створенням ОТГ нові робочі місця  створено в апараті управління та у комунальному господарстві.

Мають плани в Овадному і на залучення молодих спеціалістів, адже для того, аби молодь йшла працювати у село, її потрібно забезпечити житлом, вважає Сергій Панасевич. Тож уже мають на увазі приміщення, в якому можна облаштувати три службові квартири для майбутніх лікарів місцевої амбулаторії. Просять також в області передати на баланс громади чотириповерховий гуртожиток професійного ліцею, де також можна у перспективі  мати квартири для військовослужбовців та учасників АТО.

Згадав очільник громади і  за Оваднівський професійний ліцей, який планують приєднати до Володимир-Волинського ВПУ, але тут проти таких реформ і готові боротись за навчальний заклад, адже це призведе до скорочення робочих місць. Тим паче, що ліцей має чимало досягнень та планів на майбутнє. Його  кондитери  посіли перше місце у спеціалізованому конкурсі із випікання короваїв, тож  професію «кухар-кондитер» тут вважають однією з найперспективніших та планують усіляко розвивати.

Сергій Панасевич запевняє, що намагатиметься не обділяти жодне село коштами, тому у кожному населеному пункті громади, незалежно від кількості населення, щороку мають бути якісь позитивні зміни.

– Найбільше і найголовніше наше завдання, аби люди відчули, що це об’єднання створене для них, а не для галочки на папері, – підсумовує голова ОТГ.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

двадцять + пятнадцять =