Новини

В Україні кризова ситуація надзвичайного рівня через дефіцит газу. Що робити споживачам? ДОПОВНЕНО

Архів
16 переглядів

Стокгольмський арбітражний трибунал ухвалив рішення на користь НАК «Нафтогаз України» щодо більшості важливих питань в спорі з ПАТ «Газпром», після чого росіяни припинили поставки газу до України. Шляхи вирішення проблеми шукали сьогодні, 2 березня 2018 року, під час наради із обласними енергопостачальними компаніями з питань врегулювання кризових ситуацій, що відбулася під керівництвом Першого віце-прем’єр-міністра – міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва. Зокрема, у віртуальній студії ПрАТ «Волиньобленерго» працював голова обласної державної адміністрації Володимир Гунчик, – йдеться на сайті Волинської ОДА.

Так, зі слів Степана Кубіва, питання щодо постачання природного газу та забезпечення енергосистеми України відповідним ресурсом розглянули учора під час засідання РНБ. Опісля – на засіданні кризового комітету при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України – прийнято рішення про введення кризової ситуації рівня надзвичайної. Адже впродовж 4-5 днів у газотранспортній системі України за попередніми даними передбачено дефіцит у межах 15-20 млн кубів газу.

Зважаючи на те, що найбільшими споживачами газу є теплові електростанції, які генерують електроенергію – близько 24 млн кубів газу, саме тому запропонували головам облдержадміністрацій переглянути можливість переходу на мазут. Разом із тим, пропонують призупинити роботу освітніх закладів країни різних рівнів до 6 березня включно, а також переглянути можливість виробничих об’єктів про зменшення їх виробничого плану. Усі ці заходи дозволять зменшити споживання газу на місцях.

– В цілому ситуація складна, але контрольована. Незважаючи на введення надзвичайної ситуації,  дефіциту газу для населення не буде. Що ж стосується об’єднаної енергосистеми України по забезпеченню електроенергією, ми працюємо в штатному режимі та ніяких обмежень немає. Ми справимося із поставкою електроенергії, навіть якщо вона буде збільшена до об’ємів, які можуть перекрити газ, – зазначив Степан Кубів.

Тим часом на офіційній сторінці НАК “Нафтогаз Україна” у Фейсбуці оприлюднено звернення до користувачів з проханням “допомогти протриматися 3-4 дні”. Зокрема, тих, у кого є котли, просять зменшити температуру в приміщенні на 1 градус вдень і на 2 градуси вночі.

https://www.facebook.com/NaftogazUA/posts/1670918146321297?pnref=story.unseen-section

Ця ситуація безпосередньо вплине і на життя міста.

Отож, за результатами засідання антикризового енергетичного штабу у місті вже з 2 березня буде прийнято розпорядження міського голови, що включатиме наступні заходи:

  • Призупинення навчання у всіх школах, дитячих садках, школах мистецтв та ЦПО, заняття у спорткомплексі та басейні до 12 березня;
  • Запровадження економії електроенергії шляхом відключення вуличного освітлення на бічних вулицях;
  • За згодою припинення навчання у закладах освіти обласного підпорядкування;
  • Застосування переважного опалення твердим паливом у лікарні, з увімкненням опалення газом у виключно необхідних випадках;
  • Зменшення споживання газу усіма закладами міста незалежно від підпорядкування та форм власності, але особливо – закладами бюджетної сфери;
  • Відпрацювання робочого дня 3 березня у теплий період року;
  • Узгодження усіх дій керівників установ та закладів із керівництвом теплокомуненерго та управлінням ЖКГ і будівництва міськвиконкому.
Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up