Новини

В Україні обрали слово 2023 року

Лайфстайл
274 переглядів

Словник сучасної української мови та сленгу “Мислово” назвав “мобілізацію” словом 2023 року.

Про це повідомили на сайті проєкту.

Як пояснили укладачі словника, термін був у центрі суспільної дискусії протягом усього року, але піковий інтерес до нього зафіксували у грудні – коли уряд вніс до парламенту гучний законопроєкт про мобілізацію.

Автори “Мислово” пояснили, що слово “мобілізація” потіснило іншого кандидата – “контрнаступ”. Інші претенденти на звання слова року також повʼязані з війною.

Укладачі словника виділили, зокрема, такі:

  • “ухилянт” – чоловік, який ухиляється від мобілізації; також політичне керівництво країни, яке відмовляється брати на себе відповідальність за складні рішення та переводить стрілки на військових;
  • “яйця по 17 гривень” – символ корупції у Міноборони України;
  • “блокада/деблокада” – пов’язане з блокадою росією українських морських портів, а також недружніми діями польських перевізників і фермерів, які блокують кордон;
  • “позиційна війна” – цей термін набув популярності після публікації статті головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного про перехід війни на новий етап;
  • “дрон” – через різке збільшення використання дронів, зокрема FPV, що мало суттєвий вплив на перебіг бойових дій у цьому році.

Єдиним словом з загальносвітового контексту у цьому списку став ШІ (штучний інтелект), хоча і його присутність пов’язана з інтеграцією ШІ у військові системи, наголосили автори.

Словник “Мислово” був створений у 2012 році для фіксації неологізмів, сленгу та інших проявів сучасної української мови. Новими лексемами його поповнюють користувачі – пересічні українці.

“Мислово” обирало слово року водинадцяте. Основними критеріями при його виборі є популярність і соціальна значущість.

У 2022 році словом року “Мислово” обрав фразу “русский военный корабль, иди на х*й”.

Коментарі
Теги: мобілізація, слово року
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up