В Україні стартував спецпроєкт «Щоденники стійкості».
Він розпочався 25 жовтня у межах комунікаційної кампанії «Ти як? Стійкість», йдеться на сайті програми.
Ця ініціатива — частина Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Першої леді Олени Зеленської.
За словами авторів, її впроваджують задля підтримки українців, збереження їх ментальної стійкості та об’єднання суспільства через особисті історії.
Ідея ґрунтується на терапевтичній силі письма.
«Онлайн-простір для рефлексії, створений підтримувати та надихати в непрості часи. Кожна історія — це свідчення національної стійкості, адже «Стійкість одного — стійкість мільйонів», – пояснюють ініціатори.
Будь-хто може поділитися своєю історією стійкості, її можна прикріпити за посиланням.
Наприклад, 75-річний вчитель із Розважева, що на Київщині, Микола Шевцов пережив окупацію. Чоловік поділився, що на третій день великої війни почав вести щоденник, бо відчув, що разом із дружиною може легко загинути, тому записував свої враження та переживання.
«Завдяки письму я зміг перетворити страх і тривогу на надію і підтримку. Я писав, щоб зрозуміти те, що відбувається навколо, щоб залишити спадок своїм дітям. Я писав, щоб пам’ятати, щоб боротися. І в цій боротьбі я знайшов не лише сили, а й свою стійкість. Ми з дружиною стійко пережили окупацію, а щоденник, як і планував, дістався дітям», – йдеться у його листі.
Нагадаємо, про цю ініціативу оголосили також під час Радіодиктанту національної єдності, який українці писали 25 жовтня.
Ведуча наголосила, що свої історії можна писати на звороті листків із диктантом, які надсилають на перевірку.