В Україні збільшується кількість студентів, чию освіту частково або повністю фінансує держава.
Про це повідомили на сайті «Укрінформ» із посиланням на міністра освіти і науки України Оксена Лісового.
«У моделі фінансування, в якій ми зараз знаходимося, працюємо, зберігається державне замовлення, але з’являється нова сутність – державні кошти, які жорстко прив’язані до студентів. Що важливо, ми збільшуємо кількість студентів, чию освіту повністю або частково фінансує держава», – сказав Оксен Лісовий.
Зі слів міністра 70% першокурсників Київського політехнічного університету імені Сікорського, Києво-Могилянської академії, КНУ Тараса Шевченка будуть вчитися завдяки підтримці держави, мова йде і про державну форму навчання, і про гранти.
«Розвиток сучасних університетів, які мають високі стандарти освіти і науки та конкурують з закордонними європейськими університетами, є нашим пріоритетом. Ми не можемо говорити про цей пріоритет, оминаючи болючу для багатьох, але, на жаль, безкомпромісну тему. Це кількість університетів. Будемо відвертими, мережа університетів, яка функціонувала 30 років тому, 10 або навіть 3 роки тому сьогодні певною мірою не є актуальна», – сказав міністр.
Також він зазначив, що кількість випускників шкіл також поступово зменшується. За словами Оксена Лісового у 2009 році було близько 500 тисяч випускників шкіл, а минулого року близько 250 тисяч. Він наголосив, що потрібно об’єднувати ресурси вищих навчальних закладів та шляхом спільних зусиль посилювати свою спроможність.