На головну Інтерв'ю Валентин КОШЕЛЬНИК: «Ми ж усі працюємо для того, аби область розвивалася»

Валентин КОШЕЛЬНИК: «Ми ж усі працюємо для того, аби область розвивалася»

256

У депутата обласної ради, спортивного директора футбольного клубу «Волинь» Валентина Кошельника насичений і щільний робочий графік. Та все ж йому вдалося викроїти трохи часу, аби під кінець року поспілкуватися про життя області та депутатську діяльність.

– Валентине Івановичу, як минув цей депутатський рік? Які рішення облради вважаєте найважливішими за цей час?

- реклама -

– Рік минув у нормальному робочому режимі. Тішить, що депутатський корпус щодо найбільш вагомих питань проявляв консолідовану позицію. Найважливіше те, що нам вдалося прийняти грамотний, збалансований бюджет області. Волинь живе, розвивається. Є кошти і на ремонт доріг, і на розвиток інфраструктури у містах та селах. Гроші були розподілені правильно, спрямовані на актуальні потреби. Цим, як депутат і як житель області задоволений.

– З якими проблемами звертаються до вас волиняни?

– Глобальних питань не порушували. Переважно це були звернення приватного характеру – комусь потрібні кошти на лікування чи на реабілітацію, на подолання збитків, завданих стихійним лихом, тощо. Стараюся у міру можливостей як депутат допомагати. Особливо у ситуаціях, коли людині більш ніде отримати фінансову підтримку.

Також свої потреби озвучують школи – і також намагаємося враховувати. Тісно співпрацюємо з головами об’єднаних територіальних громад нашого району, вивчаємо їхні потреби.

– Не секрет, що ви опікуєтеся ліцеєм “Центр освіти”, який перубуває у підпорядкуванні обласної ради. Якими бачите перспективи його розвитку?

– Це насправді один із найкращих, зразкових освітніх закладів області. Там прагнуть вчитися діти з усієї Волині. Тішуся, що ми змогли зберегти його, відстояти структуру і напрямки, за якими він працює: це і спортивний, і науковий. Будемо й далі допомагати їх розвивати. Однозначно такі заклади підтримувати треба.

– Поточна каденція обласної ради підходить до завершення. Водночас все частіше представники владної партії висловлюють сумніви щодо доцільності існування обласних рад. Чи плануєте продовжити свою діяльність в органах місцевого самоврядування?

– Це вже не перша моя каденція і, сподіваюся, не буде останньою. Я у цій сфері працюю так давно, що вже не бачу себе поза нею, відверто кажучи. Є певні напрацювання, є плани на майбутнє. Тож все-таки не залишуся осторонь електоральних процесів. Чи балотуватимусь в обласну раду, чи ні – час покаже, але в будь-якому разі відмежовуватися від роботи у сфері самоврядування чи лишатися осторонь громадського життя області не збираюсь.

– В обласної ради не завжди гладко складаються стосунки з керівництвом облдержадміністрації. Якими вони мали би бути, як гадаєте?

– Для успішної життєдіяльності області базовою потребою є тісна співпраця обох гілок влади. А не так, що то рада, то адміністрація займаються «перетягуванням ковдри» щодо своїх повноважень. Без спокійного діалогу, побудованого на принципах взаємоповаги, неможлива конструктивна робота. А хочеться, щоб вона була.

– Поза тим, депутати не надто привітно зустріли нового очільника області. Ще до офіційного представлення Юрія Погуляйка проти його призначення обласні обранці висловилися чи не одноголосно…

– У цьому не варто шукати особистої неприязні. Ішлося про те, що нам, волинянам, хотілося б, аби й на чолі області стояла людина з Волині, яка знає тутешню специфіку, а не прислана здалеку. Щодо нового очільника облдержадміністрації – ми його поки що не знаємо. Як познайомимося ближче, можна буде скласти якесь враження.

Безперечно, усі зацікавлені в тому, щоб йому вдалося освоїтися на цьому місці і розв’язати проблеми, які є на Волині, та сприяти її розвитку. Ми ж усі працюємо для того, аби область розвивалася.

– Поговорімо про іншу вашу роботу – спортивну. Як справи у футбольного клубу «Волинь»?

– «Волинь» рветься у прем’єр-лігу і має всі передумови для того, щоб до неї потрапити. Спільні зусилля керівництва та інвесторів клубу, тренерів та спортсменів забезпечують нам впевнений рух до цієї мети. Вважаю, що ми вже засиділися у першій лізі. Місце ФК «Волинь» у прем’єр-лізі, і ми йдемо до неї великими кроками.

– Знаю, що останнім часом футбольний клуб проявляє себе найкращим чином не лише на полі, а й у громадській діяльності. Споритсмени долучаються до важливих ініціатив. Розкажете про це?

– Минулого місяця ми долучилися до акції з нагоди Міжнародного дня передчасно народжених дітей. Гравці основної та молодіжної команд, а також тренерський штаб та працівники ФК «Волинь» здали кров на потреби недоношених дітей у Волинському обласному перинатальному центрі.
Вважаю, що діти – наше майбутнє, і вони мають рости здоровими. Тож якщо ми можемо зробити щось, щоб у цьому допомогти, то маємо це робити. Також наші гравці відвідали онкохворих дітей. Щоб трохи підбадьорити їх, вручили подарунки і запрошення на весняні матчі «Волині».

Крім того, ми активно відгукуємося на пропозиції співпраці від вболівальників. Восени спільно з неформальною організацією, яка об’єднує любителів футболу, «Фан-проект Волинь» долучилися до організації зустрічі гравців клубу з чемпіонами Асоціації дворового футболу області. Поспілкувалися з дітьми, організували їм екскурсію на стадіоні. Впевнений, що чим більше буде дворового футболу, тим краще розвиватиметься і професійний футбол. Тому зацікавлення цим видом спорту серед дітей і підлітків намагаємося підтримувати.

– Скоро настане новий рік. Які очікування покладаєте на нього?

– Хочеться миру у нашій країні. Щоб українці не гинули від зброї чужинців. А для Волині хочеться розбудови і розвитку. Сподіваюся, що в наступному році у нас з’явиться ще більше збудованих і відремонтованих шкіл, лікарень, спортивних майданчиків.

Розмовляла
Віталіна МАКАРИК

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

7 − три =