Новини

Валентин Кошельник: «Перевагу надаю ділам, а не словам»

Архів
89 переглядів

Розмову з депутатом  Волинської обласної ради Валентином Кошельником, обраним до цього представницького орган  краю від партії «За майбутнє», кілька разів довелося переносити. Адже нині у депутатів різних рівнів досить гаряча пора –  складаються, обговорюються проекти   основних фінансових планів наступного року. Після  прийняття бюджету саме  його основні показники  визначатимуть можливості для забезпечення життєдіяльності установ  соціальної  сфери,  будівництва  окремих об’єктів, ремонту доріг,  словом,  розвитку області і  кожного виборчого округу зокрема. Тому й так активно, публічно, часто  з бурхливими дискусіями проводяться депутатські, а згодом і громадські слухання бюджетних  проектів  наступного року. Оскільки  після одного з таких засідань Валентин Іванович завітав до редакції, то із запитання про це ми і почали нашу розмову.

– То які  особливості матиме, які перспективи для розвитку  регіону  відкриває проект обласного бюджету наступного року, що при його обговоренні  стає, так би мовити, каменем спотикання?

– Процес формування бюджету часто нагадує ситуацію, коли  невеликою ковдрою треба застелити  широке ліжко – потягнеш з одного боку – оголиться частина з іншого. При тому, що  надходжень до бюджету більшає, їх все одно не вистачає, щоб задовольнити вся запити розпорядників коштів,  профінансувати  всі потреби, які ніби й здаються дуже нагальними. Де зекономити, як поділити, щоб нікого не обділити, щоб не виникало  великих нарікань чи проблем, – над цим  вже другий тиждень сушать собі голови  обласні депутати під час бюджетних слухань. Адже, передаючи  ряд повноважень на місця, держава  передає і обов’язки їх фінансового забезпечення. Скажімо, ще донедавна  система професійно-технічної освіти була на державному забезпеченні, нині ж її утримання  передано на обласні бюджети. Загалом  галузь освіти забирає левову частку  коштів платників податків області, на  неї припадає до 40 відсотків від усіх асигнувань.

-В обласній раді нинішнього скликання ви не новачок, отож можете порівняти  і затвердження бюджетів минулих років, й інші особливості  депутатської роботи.

Уже три скликання поспіль мене обирають депутатом обласної ради. Різні  доводилося приймати рішення, витримувати протистояння різних політичних сил.  А щодо  бюджетного процесу, то у попередні роки цей документ  нам  фактично спускали для формального  розгляду з обласної держадміністрації. Тепер же у значній мірі завдяки  децентралізації його формування переважно у компетенції виборного органу,  отже  є можливість ліпшого врахування інтересів громад, бо депутати, які є їхніми представниками у цій раді, ліпше за  чиновників знають  ситуації і потреби на місцях.

–  А яким буде з фінансуванням установ  міста і  району, які перебувають на утримання обласного бюджету?

– Жодної з них не обділили, сподіваємося, шо ніхто з керівників не нарікатиме. Втім, для того ми  із колегами, обраними від міста і району, не рахуючись з часом, їздимо на такі слухання. 

– Коли  кажете про колег- депутатів, то мається на увазі  більшість від  вашої партії?

– Ні, не тільки, у теперішньому скликанні обласної ради у нас своя ще й  чимала своя, так би мовити, «діаспора» – шестеро депутатів від Володимира-Волинського і району, чим  не може похвалитися жоден інший виборчий округ. Троє з них від партії «За майбутнє»,  решта представляють інші політичні сили. Але ми єдині у відстоювання інтересів  наших міст і сіл, у чім тісно співпрацюємо з міськими головами Володимира-Волинського і Нововолинська, керівниками територіальних громад, на потреби яких теж немало спрямовано коштів з обласного бюджету.

-У обласній раді працюєте у  складі постійної  комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів. З якими завданнями, проблемами тут стикаєтеся?

– Для нашого регіону  одним із важливих завдань вважаю розчищення річки Луги, про що  багато говорилося, але дуже мало зроблено. Нині  виділені кошти   і відповідні документи вже  направлено для розгляду  у столичних відомствах, де, сподіваюся, вони будуть  погоджені ще цього року.  Актуальним і важливим питанням вважаю боротьбу із розкраданням природних ресурсів, зокрема  надр.  Адже у нас без перебільшення 99 відсотків  піску добувається незаконним  способом. Безумовно, цей будівельний матеріал нині дуже затребуваний, але, щоб його добувати, треба мати належні дозволи, сплачувати податки.

 На  сайті обласної ради  не зазначено жодного депутатського запиту  від вашого імені.  Якщо проводити прийоми  виборців, то з чим вони йдуть до вас?

– Я людина такої натури, що завжди перевагу надаю ділам, а не словам, отож піарити себе не звик.  Хай вибачать мені колеги, але не вважаю депутатські запити вельми ефективною формою роботи. Бо прийде тобі на  нього формальна відповідь, а  результат не завжди  є. Тому  дотримуюсь правила, що поки сам не поїздиш та не пооббиваєш пороги  кабінетів, то  справа не зрушиться з місця. А щодо прийомів, то, звичайно ж, їх проводжу. Люди переважно приходять зі своїми особистими клопотами: комусь треба матеріальну допомогу на лікування, у когось негаразди з сусідами, у когось комунальні проблеми…

– За  часів свого депутатства яке з прийнятих рішень вважаєте для себе найважливішим?

– Мене особисто дуже радує те рішення, шо  вже з наступного року Володимир-Волинський «Центр освіти» стане спортивним ліцеєм.  Володимир-волинські депутати, а також директор цієї установи Валентин Вірковський, доклали багато старань, щоб це відбулося, щоб не втратити ту потужну матеріальну базу, той  міцний педагогічний потенціал, що напрацьований у цій чудовій школі. Надалі вимальовуються добрі перспективи  цього ліцею. Він включений у державну програму, на його розвиток обіцяють,  за нашими мірками,  колосальні державні кошти, суми яких поки що не  берусь озвучувати. І це правильна політика, адже спорт – це здорові наші діти, здорова нація. 

– Що-що, а тема  спорту  вам особливо близька.  Адже  депутатство  не єдиний аспект  вашої громадської діяльності.

– Уже  21 рік, як  у нашому місті  юних прихильників  футболу згуртовують  команди «ВІК» різних поколінь. Вже  й годі злічити всі  титули і перемоги, які  вони здобули за цей час, були  і чемпіонами області, і України, вони успішно грають на одному полі з  відомими командами, багато наших вихованців  зробили успішну футбольну кар’єру і ввійшли у склад команд загальнонаціонального рівня.  Я є  президентом  однойменної громадської організації. Для розвитку спорту на Волині ми залучаємо  кошти  з різних джерел  – і державних,  і приватних, роблю і свої особисті  внески, оскільки  займаюся бізнесом, є приватним підприємцем.

Принагідно хотів би звернутися найперше до тих своїх виборців, у кого підростають  діти: знайдіть час і можливості  долучити  їх до занять  спорту. До будь-якого  – футболу, боротьби, гімнастики чи занять танцями.  Адже то чи не основна запорука того, що виростатимуть вони загартованими, здоровими і відповідальними громадянами своєї держави.  Бо, на жаль, нині  заняттям спорту підростаюче покоління стало менше приділяти уваги, поцікавишся у школах, то тільки один два учні у класі займаються ним.

На завершення нашої розмови Валентин Кошельник поділився  доброю особистою новиною – у нього народився внук,  що стало найбільшою втіхою, розрадою і надією.  Має депутат ще й чимале особисте господарство, де  і вівці, і кози, і всіляке птаство.  У сезон  сільськогосподарських робіт він сам сідає за кермо трактора, щоб обробити  кілька гектарів своє земельної ділянки.  Чи буде  ще балотуватися у депутати?  На це зізнається, що  цей статус  забирає  багато  часу, якого не  завжди  залишається на інші справи. Але, каже, поживемо – побачимо.

Антоніна МИХАЛЬЧУК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up