Новини

Валентин Кошельник – про обласний бюджет, вплив пандемії і плани на наступні вибори

Архів
21 переглядів

Замість того, аби спокійно підбивати підсумки каденції, надолужувати втілення запланованих ідей і проектів чи готуватися до прийдешніх виборів, представники органів місцевого самоврядування зосереджуються на боротьбі проти коронавірусу і змиряються із думкою про те, що чимало планів втілити не вдасться. Як працюється в умовах карантину, якими були здобутки останніх місяців  і по яких сферах пандемія вдарила особливо болюче, розмовляємо з депутатом обласної ради і спортивним директором ФК «Волинь» Валентином Кошельником.

– Підходить до завершення чергова каденція у Волинській обласній раді. Що вас за її підсумками тішить, що – не дуже?

– Тішить, безперечно, те, що хоч і не без зусиль, але ми таки склали нормальний бюджет. І, попри брак коштів, він вдався принаймні непогано збалансованим, усі гострі потреби врахували, кошти на них знайшли. Але засмучує те, що всі плани зірвала пандемія коронавірусу. Тож наразі навіть складно спрогнозувати, який результат у підсумку область отримає наприкінці року. Чи вдасться виконати план за надходженнями і освоїти видатки, зреалізувати заплановане, провести роботи, які стосуються розвитку інфраструктури і розбудови Волині, – зараз, мабуть, нікому не ясно.

– В обласних депутатів, які представляють певний регіон, виборці традиційно запитують: а що ти зробив безпосередньо для нас? То що у непростому бюджеті 2020 року вдалося «відвоювати» для Володимирщини?

– Виділили кошти на ліцей «Центр освіти», хоч, може, й не в тому обсязі, який би хотілося, але основні питання закрили. Під питанням було подальше функціонування у закладі спортивного відділення, вихованці якого демонструють високі результати на змаганнях всеукраїнського рівня, і його ми відстояли. Профінансували будівництво нових спортивних об’єктів. Виділили кошти на села мого округу, на ремонт школи у селі Зимне. Але поки що на час карантину всі процеси призупинені.

– Початок року в обласній раді ознаменувався зміною політичних «розкладів»: зокрема, розпалася фракція «Солідарності», до якої ви входили. В якому статусі працюєте у раді тепер?

– Наразі я позафракційний депутат. Власне, ніколи не був членом БПП, хоч і балотувався тоді за їхнім списком, але й після розпаду фракції вирішив до жодної іншої не приєднуватися. На відміну від тих колег, які, будучи в «Блоці Петра Порошенка», першими фракцію «Солідарності» і покинули, я пішов звідти останнім.

– Пандемія коронавірусу і карантин торкнулися кожного.
Як обласні депутати долучаються до боротьби з поширенням захворювання?

– На рівні ради – приймаємо необхідні процедурні рішення, виділяємо кошти на медицину, адже зараз наші медичні заклади – це основний форпост боротьби з коронавірусом. Як приватна особа, підприємець, я виділив кошти на пошиття масок. Також підготував допомогу з засобами захисту для амбулаторій Березович та Овадного.

– На час карантину обласна рада працює в якому режимі?

– Ми зустрічалися на позачерговій сесії. У масках, дотримуючись соціальної дистанції. Усі ми люди дорослі, свідомі, тому у будь-якому разі на карантинні обмеження зважатимемо. Треба буде – сесію на стадіоні проведемо. Луцькі колеги уже показали такий приклад. Може, це не дуже зручний формат роботи, але безпека найважливіша.

– Як спортивний директор футбольного клубу «Волинь»
ви теж, очевидно, відчуваєте вплив пандемії?

– Пандемія Covid-19 і введений через неї карантин вплинули на спорт загалом і на наш футбольний клуб зокрема відчутно і безпосередньо. Наша команда повністю пройшла підготовку до футбольного сезону на зборах у Туреччині. Провели дуже насичений, якісний 21 день тренувань. Були готові показувати високі результати. Але коронавірус і тут поламав усі плани, взагалі паралізувавши великий спорт як такий. Важливі матчі скасовуються, навіть Олімпійські ігри он перенесли, що вже казати нам…

Поки країна на карантині, то й футбол на карантині. Це складно і фінансово, бо ж зарплату ніхто не відміняє, і морально, бо футболістам для того, аби повністю тримати себе у формі, треба грати на полі. Футболісти займаються самостійно, тримають дистанційний зв’язок з тренерами, ми відпрацьовуємо теорію, обговорюємо тактичні завдання, думаємо, рахуємо. І чекаємо, коли закінчиться карантин та можна буде повноцінно братися до роботи. Таке життя, мусимо пристосовуватися до нових умов.

– А як ви особисто дотримуєтеся карантинних обмежень?

– Мінімізував кількість контактів, ходжу в масці та рукавичках, з тренерами проводимо дистанційні наради, більше спілкуюся телефоном, а не наживо. Це такі мінімальні заходи безпеки, вжити які під силу кожному. І я наполегливо раджу це робити. Звісно, зичу волинянам міцного здоров’я і бажаю, нехай віруси обходять всіх нас стороною. Але будьмо мудрими, дотримуймося протиепідемічних заходів, тоді матимемо більше шансів не захворіти.

– Кажуть, що, попри епідемію та карантин, заплановані на осінь вибори до органів місцевого самоврядування таки відбудуться. Які маєте на них плани?

– Деталізувати їх наразі не буду, але можу сказати, що, скоріш за все, осторонь не залишуся. У локальній політиці я вже багато років, маю напрацьований досвід, своє бачення. І можу це застосувати з користю для Волині. А як, куди і з ким ітиму – покаже час ближче до виборів. Зараз, у нинішніх умовах, самі розумієте, що довгострокові прогнози складати важко. Дай Боже нам усім пережити епідемію, повернутися до нормального життя, а там побачимо.

Розмовляла Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up